Rosol s Pavláskem si ve Stromovce zahrají o semifinále

8. 6. 2016, 15:36
Aktuality 6
Challenger Sparta Prague Open uvidí české čtvrtfinále. Na antuce v pražské Stromovce se o postup mezi nejlepší čtyřku utkají nejvýše nasazený Lukáš Rosol a Adam Pavlásek, kteří dnes zvítězili bez ztráty setu.
Lukáš Rosol (© Sparta Prague Open/Pavel Lebeda)

Vítěz turnaje z let 2011 a 2014 Lukáš Rosol v dnešním utkání druhého kola vyřadil obhájce titulu Norberta Gombose. Český tenista neztratil v duelu se 198. hráčem světa ani jednou podání, v obou setech slovenského tenistu jednou brejknul a za hodinu a tři minuty zvítězil 6-3 a 6-4.

Ještě snazší cestu do čtvrtfinále měl Adam Pavlásek, který dnes v duelu s Hansem Podlipnikem-Castillem nadělil soupeři v úvodním setu "kanára". V další sadě už byl Chilan Pavláskovi vyrovnanějším soupeřem, přesto za pouhých 58 minut prohrál 0-6 3-6.

Rosol s Pavláskem se na challengeru střetnou potřetí. V Ostravě se v roce 2013 radoval z výhry Rosol a předloni v Prostějově uspěl po boji Pavlásek, který se v případě finálové účasti v Praze může poprvé posunout do Top 100 žebříčku ATP.