Rosol v Aucklandu oplatil porážku Pairovi, ve čtvrtfinále vyzve Ferrera

13. 1. 2016, 05:22
Aktuality 29
Lukáš Rosol si v Aucklandu zahraje čtvrtfinále proti Davidu Ferrerovi. Souboj se čtyřnásobným vítězem turnaje si český tenista zajistil po dnešní výhře nad Francouzem Benoitem Pairem, kterému tak oplatil týden starou porážku z Čennaí.
Lukáš Rosol

Lukáš Rosol prohrál s Benoitem Pairem minulý čtvrtek zápas druhého kola v indické Čennaí, po šesti dnech mu ale porážku oplatil ve stejné fázi turnaje v Aucklandu. Vzájemnou bilanci s o čtyři roky mladším Francouzem tak vyrovnal na 2-2

První set rozhodl třicetiletý Rosol brejkem hned v úvodním gamu. Další brejkbol na 3-0 sice neproměnil, ale sám si po přežití dvou brejkbolů pohlídal všechny své servisy a ujal se vedení.

V druhé sadě český tenista podával za stavu 5-4 na vítězství, ale postup si ještě zkomplikoval. O podání poprvé v utkání přišel a po třech prohraných gamech v řadě nebyl za stavu 5-6 a 30-30 daleko od třetího setu. K setbolu však Francouze nepustil a po využití třetího mečbolu zvítězil 6-4 7-6.

Rosol se tak při páté návštěvě Aucklandu dostal poprvé mezi osmičku nejlepších. O postup do semifinále si zahraje s nejtěžším možným soupeřem, neboť vyzve nasazenou jedničku a čtyřnásobného šampiona Davida Ferrera. Se Španělem uhrál v pěti vzájemných duelech jediný set.

Sedmý hráč světa Ferrer letos na Novém Zélandu startovat původně neměl. Po prohraném prvním zápase sezony, který nezvládl minulý týden v Dauhá proti Marčenkovi, ale přijal divokou kartu a dnes zaznamenal první výhru v roce 2016. Třiatřicetiletý Španěl porazil snadno 6-2 6-4 domácího outsidera Matthewa Bartona, kterému nenabídl jediný brejkbol.

Svůj úvodní zápas na turnaji zvládl i druhý nasazený Jo-Wilfried Tsonga. První ostrý zápas v sezoně mu nepřekazil Philipp Kohlschreiber, který s Tsongou prohrál posledních sedm vzájemných utkání v řadě. Svou vítěznou sérii Francouz dnes prodloužil za pouhých 66 minut, zvítězil 6-3 6-4.

V souboji o čtvrtfinále nezaváhal ani třetí nasazený John Isner. Jedenáctý hráč světa musel v souboji se Samem Querreym odvracet jediný brejkbol, po prohrané zkrácené hře ve druhé sadě ale jeho krajan poslal zápas do rozhodujícího setu. V něm diváci viděli jediný brejk zápasu; po něm už John Isner utkání bez problémů dopodával a i díky 31 esům zvítězil 7-6 6-7 a 6-4.