Rosol v Ostravě prohrál se Slovákem Kleinem a čtvrtfinále si nezahraje

• ATP CHALLENGER OSTRAVA - Lukáš Rosol v pondělí na challengeru v Ostravě přerušil sérii čtyř porážek a připsal si své první vítězství od poloviny února. Vítěz ročníku 2010 však další výhru nepřidal, ve druhém kole nestačil na slovenského kvalifikanta Lukáše Kleina.
    28. 4., aktualizováno | Aktuality |  4 komentáře
    Lukáš RosolLukáš Rosol

• Profil hráče

Lukáš Rosol si v polovině února v hale ve Francii zahrál finále challengeru, ale na další vítězství čekal přes dva měsíce a slavil jej až na svém čtvrtém letošním antukovém turnaji, když v Ostravě po obratu zdolal Mohameda Safwata.

Na skalp nasazeného Egypťana však vítěz ročníku 2010 nenavázal, v dnešním souboji o čtvrtfinále prohrál 6-7(2) 6-4 2-6 se slovenským kvalifikantem Lukášem Kleinem.

Rosol v úvodním dějství nečelil jedinému brejkbolu a sám měl šest možností, jenže ani jednu nevyužil a tie-break prohrál. Stejně jako v předchozím zápase se mu podařilo rychle stav utkání srovnat. V rozhodujícím setu se však nedostal k jediné šanci na brejk a sám dvakrát ztratil podání.

V hlavní soutěži dvouhry tak z Čechů pokračuje už jen Jiří Lehečka, 19letý talent zítra vyzve nasazenou trojku Benjamina Bonziho z Francie.

Rosol v Ostravě pokračuje alespoň ve čtyřhře, ve které dnes společně se ZdeŃkem Kolářem vyhráli čistě český souboj proti páru Lehečka/Vrbenský.

Vítězně do deblu vstoupili také nejvýše nasazení Roman Jebavý a Igor Zelenay. Česko-slovenský tandem na úvod zdolal 6-2 6-7 10-3 francouzskou dvojici Guinard/Rinderknech.