Siniaková v Praze hraje i posedmé a je nadšená z atmosféry

  • Posedmé se v areálu pražské Sparty hraje tenisový turnaj okruhu WTA a ani jednou v pavouku nechyběla Kateřina Siniaková. Semifinalistka Prague Open z roku 2015 dnes uspěla za podpory fanoušků ve Stromovce v prvním kole. Atmosféra byla parádní. Podpora byla znát a jsem nadšená, že tu diváci můžou být," řekla turnajová pětka Siniaková po výhře 6-0 6-4 nad Britkou Jodie Burrageovou.
    13. 7., 19:55 | Aktuality |  1 komentář
    Kateřina Siniaková (© j48tennis.net)Kateřina Siniaková (© j48tennis.net) 
     
  • Profil hráče

V prvním setu neměla 63. hráčka světa moc práce. "Moc toho nenabídla a nemusela jsem nic dělat. Očekávala jsem ale, že se to vyvine jiným směrem," řekla Siniaková. Ve druhé sadě ztrácela 2-4, ale čtyřmi gamy v řadě set přece získala. "Jsem ráda, že se mi to podařilo otočit," dodala.

Pražský turnaj WTA na Spartě Siniaková nevynechala ani jednou. "Hrála jsem tady i turnaje ITF předtím. Pamatuju si, když to byla ještě stovka, tak jsem tady dostala poprvé volnou kartu. A rok nato jsem taky hrála," připomněla akce nižší kategorie ITF z let 2013 a 2014.

Potvrzuje tak loajalitu ke klubu, do kterého přišla z Hradce Králové ve 13 letech. "No jo, jsem prostě sparťanka," usmála se pětadvacetiletá hráčka a doplnila: "Pořád cestujeme po světě, jsme někde pryč, tak jsem ráda, že můžu být tady a hrát jednou doma."

Doma si nyní zahraje českou bitvu. Její soupeřkou bude Tereza Smitková (478. v žebříčku), která je ve druhém kole na turnaji WTA po více než dvou letech. "I když Terka dlouho nehrála, tak je pořád dobrá. Vrací se po zranění, ale bude to kvalitní a těžký zápas," očekává Siniaková.

Ve čtvrtfinále by mohla narazit na další krajanku - na svoji deblovou partnerku Barboru Krejčíkovou. "Ještě to je daleko, nebudeme raději předbíhat, ve Wimbledonu to bohužel nedopadlo," připomněla Siniaková nedávný londýnský grandslam. "Když vyhraju další zápas a bude na druhé straně Bára, tak budu chtít zase předvést nejlepší výkon a uvidíme."

Z pražského turnaje zamíří Siniaková v pondělí na své první olympijské hry. V Tokiu budou s Krejčíkovou favoritkami čtyřhry. "Ambice jsou, ale bude to těžké. Všichni nás znají, naopak se tam vyrojí několik týmů, které budou spolu hrát poprvé," konstatovala Siniaková.

Zatímco Krejčíková se dostala i do olympijského turnaje dvouhry, Siniakovou čeká jen čtyřhra. Proto od sebe očekává větší tlak. "Musím se snažit o to víc, abych podala stoprocentní, ne-li ještě lepší výkon. Uvidíme, s kým budeme hrát, a půjdeme zápas od zápasu," řekla.

Až v Tokiu se rozhodne, jestli se Siniaková s Tomášem Macháčem dostanou do smíšené čtyřhry. "Bude potřeba i štěstíčko, je tam jenom šestnáct párů," naznačila Siniaková, že bude záležet na postavení ve světových žebříčcích a přihlášených dvojicích.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
13.07.2021 20:16Od: tommr Katka Siniaková
Katce bych přál titul z Prahy asi nejvíc. Škoda, že se potká s Bárou Krejčíkovou už ve čtvrtfinále. Tomu zápasu by slušelo finále ...
Jinak co se týče OH tak doufám, že v deblu klapne medaile. Cokoli jinýho by bylo velký zklamání. A Katce samotný bych navíc přál aby se na ní usmálo štěstí a na OH si zahrála i singla a mix ... smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist