Soupeřka Plíškové je ve čtvrtfinále grandslamu po 18 letech

  • Na konci minulého století platila za jednu z nadějí ženského tenisu, ale propady a psychické problémy Mirjany Lučičové-Baroniové hodně poznamenaly její kariéru. Čtyřiatřicetiletá Chorvatka nyní prožívá obrození a s Karolínou Plíškovou se v Melbourne utká ve svém prvním grandslamovém čtvrtfinále od Wimbledonu 1999.
    23. 1. 2017, 12:32 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Lučičová-Baroniová startovala na Australian Open už jako patnáctiletá v roce 1998 a společně s Martinou Hingisovou tehdy získala deblový titul. Na vyhraný zápas ve dvouhře v Melbourne Parku si někdejší velký talent světového tenisu musel počkat 19 let až do minulého týdne a po dnešku má na kontě vítězství už čtyři. V dnešním osmifinále zdolala Lučičová-Baroniová 6-4 a 6-2 americkou kvalifikantku Jennifer Bradyovou.

"Doufám, že mě nikdo neštípne a neprobudí ze snu. Zažívám neuvěřitelné pocity, kvůli nimž jsem strašně dřela," uvedla aktuálně 79. hráčka světového žebříčku, která poslala vzkaz ostatním lidem, jimž se nedaří naplnit jejich sny. "Kašlete na všechno a na všechny, kdo vám říkají, že to nedokážete. Jděte do toho srdcem," řekla Lučičová-Baroniová.

Nadějně rozjetou kariéru rodačky z Dortmundu zastavily zdravotní, finanční a psychické problémy související s jejím násilnickým otcem Marinkem. Mezi lety 2004 a 2009 Lučičová nestartovala na gradslamech a v letech 2004-2006 hrála jen dva turnaje.

V roce 2008 se Chorvatka vrátila na okruh WTA a o šest let později korunovala comeback triumfem v Québeku, kde po 16 letech slavila zisk titulu.

"Přerušení kariéry nebyla moje volba. Nemohla jsem cestovat, nebyla jsem schopna cestovat. Ale nechtěla jsem skončit. Takže jsem měla pocit nedokončené práce. Stále jsem toužila hrát na nejvyšší úrovni, před plným hledištěm, vítězit a být ve čtvrtfinále grandslamu," popisovala po osmifinálové výhře Lučičová-Baroniová. "Takže teď zažívám krásné pocity. Hraju tenis od malička a tohle je odměna za všechnu tu tvrdou práci."

Do čtvrtfinále došla 181 cm vysoká tenistka i přesto, že má potíže s levou nohou, kterou měla v dnešním zápase na dvou místech obvázanou. "Ale samozřejmě nic nevzdávám. Mám nějaké válečné šrámy snad pokaždé, když hraju. Takže v dalším zápase budu možná mít ještě víc obvazů, ale jdu dál," řekla Lučičová-Baroniová před duelem s Plíškovou, s níž má mírně negativní zápasovou bilanci 2:3.

pva, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
23.01.2017 18:53Od: Jan
Sympatická. Ale přát budu Plíškové.
[ Reagovat ]
23.01.2017 15:00Od: dunphy
Škoda Mirjano, že hraješ zrovna proti Karolíně. Proti jakékoliv jiné čtvrtfinalistce bych ti to přál víc. No nevadí, nechť vyhraje ta lepší. :)
[ Reagovat ]
23.01.2017 14:27Od: tommr Karolína Plíšková
by ve čtvrtfinále mohla využít těch potíží s levou nohou o kterých se Lucicová zminuje a trochu jí rozběhat. Ani věk nehraje pro Lucicovou a mohla by na ní už být znát únava. Přece jen není zvyklá na takovou zápasovou zátěž a navíc hraje i debla ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist