Španělé jsou v duelu s Ukrajinci zatím suverénní

13. 9. 2013, 19:55
Ve stínu semifinálových duelů Davisova poháru se bojuje také v baráži o udržení se ve Světové skupině. Favorizovaní Španělé po prvním hracím dni vedou nad reprezentací Ukrajiny 2-0 také díky Rafaela Nadala, který dnes „nadělil“ dva kanáry.
Rafael Nadal

V úvodním zápase s Dolgopolovem domácí Fernando Verdasco sice prohrál první set 3-6, další tři už ale patřily Španělovi a favorité se tak dostali do vedení 1-0. O navýšení celkového stavu se postaral Rafael Nadal vítězstvím nad Sergejem Stachovským. Čerstvý grandslamový vítěz vyhrál bez problémů 6-0 6-0 6-4.

"Proti silnému soupeři jako je Stachovský Vyhrát dva sety 6-0,  je vždy překvapení," komentoval Nadal. "Začal jsem dobře, měl jsem v několika výměnách i štěstí a to udělalo takový rozdíl ve skóre," dodal.

Roli favoritů v prvním hracím dni potvrdili také Němci v duelu s Brazílií. Philipp Kohlschreiber porazil Rogeria Dutra Silvu 6-3 7-5 6-4 a o druhý bod se postarala domácí dvojka Florian Mayer překvapivě hladkým vítězstvím 6-4 6-1 6-2 nad Thomaszem Belluccim.

O svoji premiérovou účast ve Světové skupině Davisova poháru bojují reprezentanti Kolumbie na území Japonska, první utkání však s přehledem ovládl domácí Nišikori. Japonská jednička porazila Alejandra Fallu za hodinu a 50 minut 6-3 6-4 6-4. „Se svoji hrou jsem byl dneska spokojený. Vítězství 3-0 je dobré jak pro mě, tak pro tým,“ pochvaloval si vítěz.

Druhé utkání mezi Soedou a Giraldem bylo o poznání vyrovnanější. Pětisetovou bitvu nakonec ovládl hostující Giraldo a srovnal stav duelu na 1-1. „Jsem hrdý na to, jak jsem hrál a po celou dobu na kurtu byl soustředěný,“ okomentoval Kolumbijec.

Do úvodního zápasu souboje Chorvatů s Brity nastoupil proti Andymu Murraymu teprve šestnáctiletý Borna Čorič. Čerstvý vítěz US Open juniorů nastoupil do zápasu bez známek nervozity a hned v první hře měl brejkbol. Ten prohrál po výměně čítající 57 úderů. První sadu nakonec Čorič prohrál až po 55 minutách hry výsledkem 3-6 a po zápase se nechal slyšet, že odehrál jeden z nejlepších setů v životě.

Druhou sadu sice mladý Chorvat prohrál bez zisku gamu, v tom třetím ale dokonce vedl 3-1 a 40-30. Třetí set sice Čorič prohrál 3-6, ale s premiérovým vystoupením v Davis Cupu může být spokojen. „Bylo to hodně náročné, protože nejsem zvyklý hrát tak dlouhé výměny a držet po celou dobu hru na tak vysoké úrovni. Proto jsem nezvládl druhý set. V tom třetím se ukázalo, že můžu hrát proti tak silným soupeřům, ale bohužel zatím nejsem schopný odehrát na vysoké úrovni tři, čtyři nebo dokonce pět setů,“ přiznal Čorič.

Vyrovnaný stav zařídil pro Chorvaty Ivan Dodig vítězstvím 6-3 6-2 6-3 nad Danielem Evansem.