Štěpánek, Federer či Nadal v Indian Wells odstartovali hladkými výhrami

12. 3. 2012, 09:39
ATP INDIAN WELLS - Neděle v Indian Wells žádné velké překvapení v soutěži mužů nepřinesla. Hladkými výhrami do turnaje Masters 1000 vstoupili Radek Štěpánek i dva favorité na celkové vítězství Rafael Nadal a Roger Federer.
Radek Štěpánek

Radek Štěpánek na svém posledním turnaji v Memphisu postoupil poprvé od loňského srpna do semifinále a dobře začal i turnaj ATP Masters 1000 v Indian Wells. Třiatřicetiletý rodák z Karviné v souboji s Xavierem Malissem ztratil po svém podání jen 12 fiftýnů, odvrátil oba brejkboly a za 65 minut zvítězil suverénně 6-1 6-2.

Český tenista o dva roky mladšího Belgičana porazil už pošesté z posledních sedmi vzájemných soubojů. O postup do osmifinále si zahraje s šestým hráčem světa Jo-Wilfriedem Tsongou. S Francouzem má sice bilanci 1-2, loni ho však na trávě v Eastbourne dokázal porazit.

Tsonga se ve svém úvodním zápase na postup nadřel ještě méně, neboť mu krajan Michael Llodra kvůli zranění kolena vzdal ještě v průběhu prvního setu.

Štěpánek v Kalifornii hraje také čtyřhru s Indem Leanderem Paesem, se kterým koncem ledna slavili titul na Australian Open. Dnes spolu budou hrát o postup do čtvrtfinále.

Česká jednička Tomáš Berdych vydřel své úvodní vítězství už v sobotu, v pondělí ho čeká souboj s domácím Roddickem.

Rafael NadalPoprvé od Australian Open, po kterém si dal šest týdnů pauzy na kondiční trénink, se na kurty vrátil Rafael Nadal. Herní výpadek se na druhém hráči světa neprojevil, Španěl smetl 6-1 6-3 Argentince Leonarda Mayera, se kterým na servisu ztratil jen čtyři fiftýny, a postoupil do 3. kola. V něm se utká s krajanem Marcelem Granollersem.

"Je příjemné se vrátit a hrát na velmi dobré úrovni. Dnes jsem se na utkání soustředil a hrál jsem velmi agresivně. Jsem se vším spokojený," pochvaloval si Nadal v zápase, který trval 75 minut. "Vítězství je nejdůležitější. Není úplně jednoduché se vrátit po delší době bez soutěžních zápasů, ale věřím, že jsem na tom dobře," dodal pětadvacetiletý rodák z Malorky.

Roger FedererPouhých 57 minut stačilo k postupu Rogeru Federerovi. Vítěz turnaje z let 2004 až 2006 si poradil hladce 6-4 6-1 s domácím Denisem Kudlou.

Třicetiletý Švýcar po zápase přiznal, že ho trápí žaludeční problémy a zápas hrál s teplotou. "Není to hrozná teplota, ale něco se děje," řekl Federer, jehož v úterý čeká první vzájemný duel s Kanaďanem Milosem Raonicem.