Strýcová vyhrála bitvu se Siegemundovou

3. 10. 2016, 12:38
Aktuality 42
WTA PEKING - Barbora Strýcová v prvním kole udolala po třech hodinách Němku Lauru Siegemundovou 5-7 7-5 7-5 a připsala si tak premiérové vítězství na turnaji WTA v Pekingu. V dalším kole bude mít možnost pomstít Kateřinu Siniakovou, která dnes nestačila na světovou jedničku Angelique Kerberovou.
Barbora Strýcová

Barbora Strýcová nastoupila proti Němce Lauře Siegemundové poprvé v kariéře a i dle žebříčkového rozdílu (pouhých osm míst) se dala očekávat dramatická bitva. Tu nakonec divákům obě hráčky dopřály. Strýcová zkoušela své štěstí na turnaji v Pekingu již čtyřikrát, nikdy však nepřešla přes první kolo. Chuť si spravila až dnes proti vítězce letošního turnaje v Bastadu.

Jako první přišla o servis ve třetím gamu třicetiletá Češka. V následující hře si ztracené podání vzala zpět. Klíčový brejk prvního setu získala na svou stranu Siegemundová v jedenáctém gamu, následně set bez problémů dotáhla do vítězného konce, když využila hned první setbol.

Strýcová vlétla do druhé sady fantasticky a ujala se rychlého vedení 4-0. Poté však přišel kolaps, když rodačka z Plzně prohrála pět her v řadě, v nichž uhrála pouhé dva fiftýny. Ani to však českou tenistku nepoložilo. Následným brejkem se Strýcová vrátila do zápasu a v dramatickém závěrečném gamu druhého dějství získala set na svoji stranu po využití až pátého setbolu.

Na začátku rozhodující sady si obě hráčky prohrály svůj servis. V páté hře si zajistila výhodu brejku opět Němka. Siegemundová měla za stavu 5-4 další šanci zápas ukončit, ale ani napodruhé se jí to nepodařilo. Strýcová se opět suverénně vrátila do zápasu a díky čtvrté dvojchybě soupeřky využila za stavu 6-5 po necelých třech hodinách hned první mečbol.

Ve druhém kole čeká Strýcovou souboj se světovou jedničkou Angelique Kerberovou, která dnes přehrála Kateřinu Siniakovou. Kerberová sice prožívá svou nejlepší sezónu v kariéře, nicméně letos se Strýcové povedlo Kerberovou ve dvou setech přehrát v Madridu. Bilance však jasně hovoří pro Němku, která vede 5-2.