Svrčina v Mostu vyhrál turnaj ITF M25 a slaví první titul mezi muži

• ITF MOST - Dalibor Svrčina na domácí antuce v Mostu poprvé vyhrál turnaj mužů. Ve finále podniku ITF M25 osmnáctiletý Čech porazil 6-4 7-6 Itala Franca Agamenonea.
    30. 5., 12:51 | Aktuality |  4 komentáře
    Dalibor Svrčina (© Prosperita Open)Dalibor Svrčina (© Prosperita Open)

Dalibor Svrčina v Mostu začal prohraným setem s Janem Šátralem, další set už ale na severu Česka neztratil. Poradil si i s dalšími krajany Pavlem Nejedlým a Patrikem Riklem, Američanem Alexem Rybakovem a dnes ve svém premiérovém finále porazil 6-4 7-6 Itala Franca Agamenonea.

18letý český talent v úvodní sadě sice neudržel vedení 4-2, ale následně získal osm fiftýnů v řadě a ujal se vedení.  Ve druhém setu se mu povedly dva rebrejky a v tie-breaku zápas ukončil ziskem pěti míčků po sobě.

Za triumf na akci s dotací 25.000 dolarů si Svrčina připíše 20 bodů a celkově jich bude mít 48. Ve světovém žebříčku se tak posune ze 744. místa o téměř 140 příček.