Tohle vítězství řadím vysoko, řekl Lehečka po daviscupovém obratu proti 444. hráči světa

  • Jiří Lehečka řadil rozhodující vítězství v baráži Davisova poháru proti Izraelci Edanu Lešemovi velmi vysoko. Dvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi splnil v Tel Avivu roli české jedničky a po výhře nad 444. hráčem světa 4-6 6-0 7-5 zajistil reprezentaci konečný triumf 3-1 a účast v kvalifikaci na finálový turnaji v příštím roce. Po úspěšném mečbolu si nebyl výhrou jistý, o to větší emoce prožíval později.
    18. 9., 08:44 | Aktuality |  7 komentářů
    Jiří Lehečka (© Czech Davis Cup Team)Jiří Lehečka (© Czech Davis Cup Team) 
     
  • Profil hráče

"Těžko porovnávat Davis Cup s ostatními turnaji. Těch odehrajete během roku klidně pětatřicet, zatímco Davis Cup je dvakrát ročně a hrajete v něm za tým, nikoliv za sebe. Toto vítězství řadím velmi vysoko a jsem šťastný, že se mi zde podařilo prolomit sérii porážek. Byl jsem sice papírový favorit, ale soupeř dnes podle papíru nehrál," uvedl Lehečka ve videorozhovoru s novináři.

Třiašedesátý hráč světa získal během dvoudenní baráže v Tel Avivu nejen dva ze tří bodů českého týmu, ale také první dvě daviscupové výhry v kariéře. "Nebylo to nic jednoduchého. Soupeři hráli ve všech třech singlových zápasech nad své možnosti a žebříčkové postavení. Jsem rád, že jsem toho byl součástí a dostal od kapitána důvěru nastoupit jako týmová jednička. Myslím, že jsem se toho zhostil slušně a můžeme do Česka přivést postup," řekl Lehečka.

Dvacetiletý tenista, který letos debutoval na všech grandslamech, šel do utkání proti Lešemovi za stavu 2:1 na zápasy. V hlavě měl ale předchozí nevydařenou čtyřhru s Tomášem Macháčem, s kterým nestačili na Daniela Cukiermana a Jonathana Erlicha a prohráli 4:6, 3:6.

"Nebylo to nic příjemného vracet se do šatny a zkoncentrovat se za půl hodiny na singla. Máme ale kolem sebe velmi zkušený tým a všichni jsou to odborníci, kteří nám umí nejlépe poradit. Dostali mě zpět nahoru a s jejich podporou v zádech se mi nastupovalo o dost lépe," podotkl Lehečka.

V rozhodujícím třetím setu doplatil Lešem za stavu 6:5 a 30:30 na chybu čárové rozhodčí. Ta při jeho prvním servisu, který Lehečka vrátil do autu, zahlásila špatné podání. Výměna se opakovala a český tenista si vypracoval mečbol.

"Vím, že práce čárového rozhodčího není jednoduchá, ale tohle je světová skupina Davis Cupu a těch chyb tam bylo víc, než by mělo. Pro obě strany byla výhoda, že tu bylo jestřábí oko. Já jsem ho využil skoro pokaždé bezchybně," uvedl Lehečka.

Duel zakončil pohotovým returnem po čáře, který kapitán Jaroslav Navrátil označil za "světový bekhend". K této variantě Lehečku v průběhu třetího setu nabádal. "Nebylo snadné se toho najednou zhostit, ale přišlo to v ten nejlepší moment," řekl s úsměvem.

I po úspěšném úderu si ale Lehečka nebyl konečným vítězstvím jistý. Raději čekal na oficiální zahlášení. "Závěr jsem prožíval docela dost, bylo to emotivní. To, že to ale vyšlo, jsem se dozvěděl, až když umpirový rozhodčí řekl 'game, set, match'. Čároví rozhodčí do té doby dělali docela dost chyb, takže jsem si nebyl jistý, zda je to zahlášené správně a soupeř si nevzal jestřábí oko. Když ale umpirový rozhodčí řekl, že to bylo dobré, o to větší radost přišla," dodal Lehečka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
18.09.2022 18:32Od: Maisterstich
Neuvěřitelný výsledek Jirky Lehečky srovnatelný s grandslovamovým titulem. Jirka má obrovský ambice, porazi teď hráče TOP 450, což je neskutečný. Snad mu postaví u nás sochu.
[ Reagovat ]
18.09.2022 14:11Od: Esgalnor
Otresnej titulek, cielene senzacechtivej a schvalne znevazuje Leheckovo vyjadreni. Vsichni vime, ze zejmena v Davis cupu zebricek nehraje tak uplne roli, nekdo tihu reprezentace neunese, nekdo naopak zase hraje tenis hodny svetovy desitky. Tenhle "clickbait" je uplne zbytecnej a fakt me zklamal.
[ Reagovat ]
18.09.2022 10:14Od: Krisboy
Tak to jsi velmi skromný, J2rko. Ambice nula.
[ Reagovat ]
18.09.2022 10:54Od: EllNino
tak ono to utkání opravdu nebylo jednoduché, prohráli po špatném výkonu debla a pak se zkoncentrovat hned na singla, žádná sláva :)
[ Reagovat ]
18.09.2022 21:32Od: Fandina
Viděla jsem kus zápasu a není divu, že si ho Jirka považuje. Žebříčkový rozdíl jsem nezaznamenala. A navíc šlo o prestiž u nich v domácím prostředí a u našich, že byli favority.
[ Reagovat ]
18.09.2022 09:13Od: com
smile vitezstvi nad hracem z pate stovky, to musela byt fakt drina smile
[ Reagovat ]
18.09.2022 11:43Od: darek.vrana
Davis Cup je vždycky těžký, tam žebříček funguje jinak.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist