Tsitsipas vyhrál turnaj v Marseille. I druhý titul získal v evropské hale

24. 2. 2019, 17:54
ATP MARSEILLE - Stefanos Tsitsipas si došel pro svůj druhý titul a opět ho získal v evropské hale. Po loňském Stockholmu dvacetiletý Řek ovládl francouzské Marseille, kde v dnešním finále porazil 7-5 7-6 Kazacha Michajla Kukuškina.
Stefanos Tsistipas

V prvním setu oba soupeři drželi podání až do dvanáctého gamu, v němž Kazach poprvé zaváhal a Tsitsipas za 49 minut proměnil první setbol. Kukuškin mu to oplatil v pátém gamu druhého setu a v tom následujícím se oba soupeři přetahovali o bod třináct výměn, než ho ukořistil Kukuškin. Řecký tenista srovnal na 5:5 a set dospěl do tie-breaku, v němž Tsitsipas po dvou hodinách hry zužitkoval hned první mečbol.

Ve finále těžil z kvalitního servisu, při němž zahrál 14 es. Kukuškina porazil i ve třetím vzájemném zápase. V žebříčku se posune na 11. místo, což je jeho dosud nejlepší umístění.