Turnaj WTA v Hongkongu se kvůli demonstracím hrát nebude

  • Tenisový turnaj žen v Hongkongu se kvůli aktuální situaci ve městě v obvyklém říjnovém termínu hrát nebude. Organizátoři po dohodě s vedením ženské asociace WTA odložili Hong Kong Open kvůli trvajícím masovým protestům na neurčito.
    13. 9. 2019, 10:06 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

Turnaj se měl hrát od 5. do 13. října na venkovních kurtech ve Victoria Parku, kde se často shromažďují demonstranti. V Hongkongu už několik měsíců protestují miliony lidí proti vlivu Číny, politickému systému v zemi a policejnímu násilí.

"Ve světle současné situace musíme oznámit odložení turnaje," uvedli dnes organizátoři a WTA. "Usilovali jsme o udržení nejvyššího standardu turnaje pro všechny účastníky, především pro hráčky a fanoušky. Po četných diskuzích jsme nicméně usoudili, že hladký průběh turnaje bychom mohli lépe zajistit až v pozdější době."

Tenisový turnaj žen v Hongkongu se s dvěma desetiletými přestávkami hraje od roku 1980. V jeho prvním ročníku po druhém návratu do kalendáře v roce 2014 na něm hrála Karolína Plíšková finále dvouhry a s dvojčetem Kristýnou získala titul ve čtyřhře.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
13.09.2019 13:33Od: tommr WTA vs Čína
je paradoxní, že WTA se snaží nacpat co nejvíc turnajů do Číny a pak se v HongKongu nemůže kvůli roztahovačným a agresivním Čínanům hrát ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist