V sezoně 2022 se v Číně nebudou konat ani turnaje ITF

  • Mezinárodní tenisová federace ITF neuspořádá v příštím roce v Číně žádný turnaj seriálu World Tennis Tour. Podle informací agentury Reuters zatím není jasné, zda rozhodnutí souvisí s bezpečnostními opatřeními kvůli koronaviru nebo je reakcí na kauzu čínské tenistky Shuai Peng.
    9. 12. 2021, 19:54 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Ještě na začátku tohoto týdne přitom šéf ITF David Haggerty oznámil že organizace nebude kvůli aféře kolem bývalé deblové jedničky rušit turnaje nižších kategorií v Číně, protože nechtějí trestat miliardu lidí.

V roce 2019 v poslední sezoně, která ještě nebyla poznamenána koronavirem, hostila Čína 25 ženských a 15 mužských turnajů ITF. "Na rok 2022 nejsou v Číně v plánu žádné turnaje ITF World Tennis Tour mužů ani žen," uvedl pro Reuters nejmenovaný zdroj z federace, žádný důvod ale neuvedl.

Ženská tenisová asociace WTA pozastavila konání elitních turnajů plánovaných do Číny a Hongkongu v reakci na situaci kolem Shuai Peng, o jejíž bezpečí panují obavy od začátku listopadu, kdy obvinila bývalého významného komunistického funkcionáře ze sexuálního napadení.

Pětatřicetiletá tenistka poté zmizela z veřejného života a až po tlaku zahraničních médií a organizací se objevila ve videích stranických médií. Dvakrát pak telefonovala i s předsedou MOV Thomasem Bachem, WTA to ale neuspokojilo.

Letos se turnaje WTA a ITF v Číně nekonaly s ohledem na situaci kolem koronavirových opatření.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist