Veselý v Budapešti neproměnil mečboly proti jedničce Pouillemu

• ATP BUDAPEŠŤ - Jiří Veselý byl na antuce v Budapešti jediný míček od skalpu nasazené jedničky Lucase Pouillea, ani jeden ze dvou mečbolů však proti francouzskému favoritovi neproměnil a nakonec boj o postup do čtvrtfinále prohrál.
    27. 4. 2017, aktualizováno | Aktuality |  12 komentářů
    Ilustrační fotografie

Jiří Veselý měl proti turnajové jedničce Lucasi Pouillemu v Budapešti dva mečboly, Francouz ale obě hrozby odvrátil přímým bodem ze servisu a na antuce v maďarské metropoli vyhrál 6-3 4-6 7-6.

Veselý vstoupil do utkání se čtrnáctým hráčem světa lépe, rychle se ujal vedení 3-1. Pak ale prohrál pět her za sebou a první sadu ztratil. I ve druhé neudržel výhodu brejku a z náskoku 3-0 byl rázem stav 3-3. Podruhé ale obrat nedovolil a třetí dějství si přeci jen vynutil.

V něm vedl favorizovaný Pouille 3-1, ovšem o náskok přišel. A když za stavu 4-5 podával na udržení v zápase, pustil českého tenistu postupně ke dvěma mečbolům. Dvakrát si ale pomohl prvním podáním a v tie-breaku nedal Veselému šanci. Od stavu 1-6 ještě český tenista tři mečboly odvrátil, ale při čtvrtém poslal míč do autu.

Francouz tak udržel naději, že v Budapešti naváže na úspěch z turnaje série Masters v Monte Carlu, kde postoupil do semifinále. Jeho dalším soupeřem bude Slovák Martin Kližan.