Veselý vyhrál tříhodinovou bitvu s Ramosem a v Miami postoupil do třetího kola

24. 3. 2017, 16:15
Aktuality 54
ATP MIAMI - Jiří Veselý v Miami udolal po bezmála třech hodinách boje Španěla Alberta Ramose a podruhé v sezoně vyhrál dva zápasy po sobě. Ve třetím kole se utká s domácím Jackem Sockem.
Jiří Veselý

Jiří Veselý v prvním kole udolal německého veterána Tommyho Haase a dnes v Miami zvládl další třísetovou bitvu levorukých tenistů s Albertem Ramosem. Devatenáctého nasazeného Španěla udolal po bezmála 2 hodinách a 54 minutách boje 7-6 4-6 6-3 a vzájemnou bilanci tak vyrovnal na 1-1.

O první brejk zápasu se ve třetím gamu postaral Veselý, potvrdit ho však nedokázal a rázem prohrával 3-5. Celkem sedmkrát byl v dalším průběhu dva míčky od ztráty sady, ale k žádnému setbolu soupeře nepustil a v tie-breaku rozhodl po 79 minutách boje o svém vedení.

Na začátku druhého setu bylo utkání na více než hodinu přerušeno kvůli dešti. Po návratu na kurt se Veselý dostal do vedení 4-2, jenže pak prohrál čtyři gamy v řadě a o vítězi musel rozhodnout třetí set. Český tenista v něm dvakrát neudržel výhodu brejku, ale získal osm z posledních devíti fiftýnů a mohl slavit.

Třiadvacetiletý Veselý tak poprvé od loňského srpna porazil hráče Top 30 a teprve podruhé v sezoně vyhrál dva zápasy po sobě. V Miami postupem do 3. kola překonal své dosavadní maximum, o účast mezi šestnáctkou nejlepších si zahraje s domácím Jackem Sockem.

Čtyřiadvacetiletý Američan se ve druhém kole příliš nenadřel. I když prohrával v prvním setu 2-4, jeho soupeř Jošihito Nišioka kvůli zranění levého kolena vzdal.

Tomáš Berdych bude o postup do třetího kola bojovat až v sobotu, kdy se utká s devatenáctiletým Rusem Andrejem Rubljovem.