Vítěz tří grandslamů Murray bude potřetí spolupracovat s Lendlem

  • Andy Murray se po více než čtyřech letech potřetí v kariéře spojí s trenérem Ivanem Lendlem, pod jehož vedením získal všechny tři grandslamové tituly i dvě olympijská zlata. Podle Murrayho manažera se čtyřiatřicetiletý Skot, který se po opakovaných operacích kyčle snaží o návrat mezi elitu, dohodl se slavným Čechoameričanem na několikaměsíční spolupráci. Kromě toho hodlá bývalá světová jednička angažovat do týmu ještě jednoho kouče, který by jej doprovázel na turnajích.
    4. 3., 14:02 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profily hráčů

Murray začne trénovat s Lendlem po turnaji v Miami, který skončí začátkem dubna. Antukovou sezonu hodlá Brit vynechat, aby se mohl připravit na trávu a hlavně červnový Wimbledon, kde pod Lendlovým vedením triumfoval v letech 2013 a 2016.

Lendl trénoval Murrayho od začátku roku 2012 do března 2014. Na US Open 2012 se Murray dočkal prvního grandslamového titulu a následující rok ukončil po 77 letech čekání britských fanoušků na domácího vítěze mužské dvouhry ve Wimbledonu. Po více než dvouleté přestávce pak spolupráci obnovili v červnu 2016, v listopadu následujícího roku se opět rozešli.

Murrayho poté vedl Jamie Delgado. Po letošním Australian Open, kde vypadl ve druhém kole, ukončil zkušební angažmá Němce Jana de Witta. Naposledy vítěz 46 turnajů, který je v žebříčku na 84. místě, krátce spolupracoval s Danielem Vallverdúem, jenž se v dubnu vrátí ke Stanu Wawrinkovi.

Jednašedesátiletý Lendl je jedním z nejlepších tenistů světové historie. Během kariéry vyhrál 94 turnajů ve dvouhře včetně osmi grandslamů a šest ve čtyřhře, v čele světového žebříčku strávil 270 týdnů. Zakletým pro něj zůstal pouze Wimbledon, kde dvakrát ztroskotal ve finále. Před čtyřmi lety pomohl jako trenér Němci Alexanderu Zverevovi k triumfu na Turnaji mistrů.

Ondřej Jirásek, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
04.03.2022 14:30Od: Fandina
To je velké překvapení. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Evidentně to jde i potřetí. Jinak držím palce, oboum. smilesmile
[ Reagovat ]
04.03.2022 16:50Od: Mantra
neříkám, že jsi hloupá, ale senilní už asi jo. Vždy šlo o peníze, Ivan není nazdárek, ví co dokázal a co mudal, tak si řekl o svou poctivou gáži, Golem si myslel, že to zvládne s příživníkem Valverdem nebo někým jiným a ejhle - zjistil, že bude muset cvakat - neříkám, že to někam povede, protože má nohy v p..i, ale rozhodně je to rozumné, když ví, že Ivan jedinej ho někam dovedl. smile
[ Reagovat ]
04.03.2022 17:37Od: Fandina
Lepší je být senilní než hloupý, tvůj případ.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist