Wimbledon chce nalákat tenisty do čtyřhry. Ta se bude hrát už jen na dva vítězné sety

  • Wimbledon jako poslední ze čtyř grandslamových turnajů změnil formát mužské čtyřhry ze tří vítězných setů na dva. Organizátoři slavného londýnského turnaje si od změny mimo jiné slibují, že díky ní bude o deblovou soutěž mezi tenisty větší zájem.
    25. 1., 17:57 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Wimbledonskými vítězi ve čtyřhře se loni stali Australané Matthew Ebden a Max Purcell, kteří vyhráli finále nad Chorvaty Nikolou Mektičem a Mate Pavičem po čtyřech a čtvrt hodinách 7-6 6-7 4-6 6-4 7-6.

Formát na tři vítězné sety kritizoval před loňským turnajem Nick Kyrgios, jenž několik měsíců předtím vyhrál čtyřhru na domácím Australian Open. Z deblu ve Wimbledonu se ale raději odhlásil, aby zvýšil své šance ve dvouhře, v níž nakonec skutečně postoupil do finále. "Nechápu, proč je to na tři vítězné sety. Nikdo nechce hrát čtyřhru na tři vítězné a nikdo se nechce koukat na čtyřhru na tři vítězné," řekl tehdy.

Pořadatelé uvedli, že díky kratším čtyřhrám bude také jednodušší plánovat program turnaje na další dny.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
25.01.2023 18:54Od: GaelM
Zkrácení na dva vítězné je u čtyřhry asi OK. Jen tím teda Wimbledon přichází o svou výjimečnost.

Ale doufám, že random zkratky jako zrušení výhod v gemech a supertiebreak místo rozhodujícího setu na GS nikdy neuvidíme. To je hrozná degradace tenisu.
[ Reagovat ]
25.01.2023 22:11Od: lvicek
smile
[ Reagovat ]
26.01.2023 07:36Od: mendrit
Pořád ale bude bude platit, že se si výjimečnost ponechají poo loňském roce i v tomto a vyloučí hráče běloruska Ruska. Což zásadně zvedá šanci ostatním hráčkám.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist