Záhlavová-Strýcová bude hrát Fed Cup "doma" ve Stuttgartu

31. 1. 2012, 13:53
Aktuality 0
Zvláštní nádech bude mít pro Barboru Záhlavovou-Strýcovou duel prvního kola Fed Cupu proti Německu. Ve Stuttgartu sice bude v hostujícím týmu, zároveň ale bude hrát ve městě, kde našla díky svému manželovi Jakubovi Hermovi-Záhlavovi druhý domov.
Barbora Záhlavová-Strýcová

"Stuttgart je v podstatě můj druhý domov. Žijeme tam tak napůl. Bude to trochu zvláštní," řekla Záhlavová-Strýcová před včerejším odjezdem. Její výkony ale prý prostředí neovlivní. "Hrát tam budu normálně jako všude jinde," prohlásila.

Pětadvacetiletá tenistka se za Herma-Záhlavu, který je zároveň jejím koučem, provdala v roce 2006. V prvních pěti letech nalezli útočiště, když zrovna necestovali po turnajích, v její rodné Plzni. "Poslední dva měsíce to máme na půl, ale můj domov je Plzeň," uvedla. V Češku by chtěla žít i po kariéře. "Teď si to v cizině nedokážu představit, ale to je daleko a uvidíme, jak se to vyvine."

Byt ve Stuttgartu mají Záhlavovi dvacet minut od haly. Při Fed Cupu ale bude hráčka bydlet s českým týmem v hotelu. "To je jasný," řekla a jasno měla i o tom, komu "musí" manžel držet v utkání palce. "O tom jsme se ani nebavili."

Díky fedcupovému utkání dojde na setkání obou rodin. "Vidíte, to mě ještě ani nenapadlo, ale jo, naposledy se setkali asi před rokem. Můžeme zajít na kafe," uvedla 53. hráčka žebříčku WTA. Tchán a její rodiče pak půjdou fandit.

S manželem mluví vítězka loňského turnaje v Québeku anglicky, česky a občas se jim do řeči vloudí i německé slovíčko. "Je to taková naše haťmatilka," říkala předloni na Prague Open na Štvanici. "Už to ani moc nevnímám, že mluvíme každý jinak. Někdy je možná těžký mluvit pořád anglicky, ale zvykla jsem si," uvedla tenistka.

Do fedcupového týmu se Záhlavová-Strýcová vrátila loni po čtyřleté pauze a přispěla k triumfu výběru kapitána Petra Pály v semifinále s Belgií. Proti Němkám zahajují české tenistky cestu za obhajobou trofeje. "Je to snad nejtěžší první kolo, co jsme mohly dostat. Mají výborné hráčky, každá z nich hraje jinak a dobře," řekla dvojnásobná vítězka juniorky na Australian Open, kde letos prohrála se Serenou Williamsovou z USA.

V Melbourne se Záhlavová-Strýcová loučila s německými tenistkami slovy: "Tak za týden se uvidíme ve Stuttgartu." V legraci soupeřky i popichovala. "Pár vět jsem jim řekla. Trošku na mě koukaly," smála se.

pva, ČTK

Komentáře

0
Přidat komentář
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist