Zakopalová v New Havenu otočila zápas proti Cibulkové

19. 8. 2013, 21:31
Aktuality 23
WTA NEW HAVENU - Klára Zakopalová v New Havenu postoupila do 2. kola, přestože s Dominkou Cibulkovou prohrála první set a ve druhém jako první ztratila podání. V noci do turnaje vstoupí také obhájkyně titulu Petra Kvitová.
Klára Zakopalová

Minulý týden v Cincinnati vypadla Klára Zakopalová už v 1. kole, když proti Lauren Davisové udělala 16 dvojchyb a udržela si jen 2 z 12 gamů na podání.

Ani dnes na úvod turnaje v New Havenu zkušená Češka nezačala dobře. Proti osmé nasazené Dominice Cibulkové ztratila 4 ze 6 servisů a prohrávala 3-6 a 1-2 s nevýhodou brejku. Ten ale slovenská tenistka nepotvrdila, Zakopalová do konce zápasu prohrála své podání už jen jednou, další brejkboly úspěšně odvrátila a po hodině a 55 minutách zvítězila 3-6 6-3 6-3.

Jednatřicetiletá rodačka z Prahy tak Cibulkovou porazila potřetí v řadě a bilanci vzájemných soubojů otočila na 3-2.

O postup do čtvrtfinále se Zakopalová utká poprvé s Monicou Puigovou. Devatenáctiletá tenistka z Portorika si dnes poradila po setech 7-6 6-1 se Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu, když v prvním setu otočila vývoj z 2-4.

V nočním zápase měla odstartovat cestu za obhajobou titulu Petra Kvitová, poslední zápas 1. kola ale musel být kvůli dešti odložen na úterý. Třetí nasazená Češka se měla utkat s Polkou Urszulou Radwaňskou, ta se však kvůli nemoci odhlásila a Kvitovou tak nakonec vyzve Němka Annika Becková.

Čtyřnásobná vítězka turnaje v New Havenu Caroline Wozniacká měla letos v úvodním zápase potíže. Dánská favoritka v duelu se Shuai Peng prohrála první set, ve druhém ale svůj výkon zlepšila a za stavu 2-6 a 3-1 pak Číňanka kvůli závratím vzdala.