Životní priority se změnily. Becková ukončila kariéru a chce být lékařkou

  • Bývalá 37. hráčka světa Annika Becková rok po svém posledním soutěžním zápase ukončila profesionální kariéru. Německá tenistka se tak rozhodla v pouhých 24 letech, neboť se prý změnily její životní priority. Soustředit se chce na studium medicíny.
    22. 10. 2018, 13:20 | Aktuality |  13 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Annika Becková si během své krátké kariéry zahrála čtyřikrát ve finále turnaje WTA a vyhrála dvě menší halové akce. V roce 2014 ve svých dvaceti letech triumfovala v Lucemburku po finálové výhře nad Barborou Strýcovou, o rok později ovládla Québec, když ve finále přehrála Lotyšku Jelenu Ostapenkovou.

V sezoně 2016 se dostala do osmifinále Australian Open, zahrála si na olympiádě v Riu de Janeiro a v žebříčku vyšplhala na 37. místo. Ale pak její kariéra začala rychle uvadat. V roce 2017 vyhrála jen 9 z 31 utkání a letos se už na kurtech neobjevila.

Místo toho začala přemýšlet o změně životních priorit. A dospěla k závěru, že tenis pro ni už není nejdůležitější. V sobotu na sociálních sítích oznámila, že s kariérou profesionální tenistky končí a bude svůj čas naplno věnovat studiu medicíny.

"Před čtyřmi lety jsem vyhrála turnaj v Lucemburku, byl to jeden z největších vrcholů mé kariéry. Následovala spousta dalších velkých turnajů a skvělých zkušeností, včetně druhého titulu, osmifinále na Australian Open, olympiády či reprezentování Německa," shrnuje Becková svou krátkou kariéru. 

"Bohužel, od roku 2017 jsem se musela vypořádat s několika překážkami. A jak mě znáte, trávila jsem čas rozšiřováním svých obzorů a dospěla k závěru, že nastal čas stanovit si pro svůj život nové priority," odhalila ve svém prohlášení rodačka z Giessenu.

"Začala jsem studovat a moc si to užívám. A jak si asi umíte představit, studium si vyžaduje spoustu času a úsilí, a proto se můj profesionální přístup změnil. Tenis už pro mě není tak důležitý, jako býval. Ale samozřejmě moje láska ke hře je stále obrovská," dodává Němka.

Poslední turnaj Becková odehrála v říjnu 2017 ve francouzském Poitiers. Poslední výhru si připsala proti Češce Tereza Smitkové, poslední zápas pak absolvovala proti krajance Tatjaně Mariaové. 

S hráčkami Top 10 má Becková bilanci 1-14. Jedinou 'výhru' zaznamenala proti Rumunce Simoně Halepové na trávě v Hertogenboschi 2014, když jí tehdejší světová trojka za stavu 5-7 a 3-2 vzdala.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (13)
22.10.2018 16:25Od: Padme Kočko máš můj obdiv
Mám vystudovanou medicínu, k tomu nějaký rok praxe v oboru a lituji dne, kdy jsem se rozhodla být lékařkou. Je to nevděčné povolání, haldy papírování a spousta nespolupracujících pacientů a k tomu i pár těch, co na tebe v ambulanci nastoupí a vydírají tě žalobami. Hodně štěstí v další životní pouti
[ Reagovat ]
22.10.2018 18:44Od: FulnekUltras
a ještě horší jsou pacienti, kteří si svou diagnózu prostudují tak pečlivě, že pak začnou spolupracovat až moc ;-)))
[ Reagovat ]
22.10.2018 18:54Od: turista
Je to tak. Medicína je sice cenné, ale vysoce amortizující zaměstnání. Tenisem by si vydělala daleko víc peněz. Ivo Karlovič o tom jistě ví své, proto zatím nepověsil raketu na hřebík.
[ Reagovat ]
22.10.2018 22:08Od: Fandina
Ono také všechno nemusí být o penězích. Samozřejmě, člověk musí mít finance, aby nežebral v uvozovkách, ale také jde o to, že člověk má nějaké svoje představy, co chce dělat a pak je uskuteční. Na druhou stranu, má zase zkušenost, jaké to je být profesionální tenistkou, tak už od toho třeba nic nečeká.
[ Reagovat ]
23.10.2018 07:46Od: Roger_Federer
O penezich je uplne vsechno.
[ Reagovat ]
22.10.2018 22:06Od: Fandina
Tak samozřejmě, problémy jsou všude, ale já ji fandím v tom, že si jde za svým. Rozhodla se, že chce být lékařkou, tak to tak bude. Lidi, kteří vědí co chtějí mám ráda.
[ Reagovat ]
23.10.2018 10:51Od: turista
Její rozhodnutí svědčí o neskutečné naivitě. Hráčka končí s tenisem, v němž je natolik dobrá, že si mohla tenisem vydělat milióny a zajistit se na celý život. Místo toho jde studovat medicínu, což je samé učení, amortizující dřina, stress a relativně málo peněz. Vím o čem mluvím. Doktora v nemocnici dělám 33 let.
[ Reagovat ]
23.10.2018 11:31Od: a.magerova
Já jen aby nezapadlo... ;-)
Všiml sis, jak jsem Novaka po Radkově rozlučce chválila?
Ono mít známého doktora, není k zahození... :-)))
[ Reagovat ]
23.10.2018 16:14Od: turista
Budiž. Měl jsem možnost fungovat jako doktor, jako pořadatelská služba turistického pochodu a atletických závodů a také jako aktivní závodník a aktivní účastník pochodu. Být v pozici aktivního závodníka to je daleko nejzábavnější. To je ta třešinka na dortu, kterou si člověk užívá ať se daří nebo nedaří.
[ Reagovat ]
23.10.2018 17:01Od: a.magerova
To vše Ti samozřejmě chválím... aaaaale... borců, co uběhnou hravě 100 km po našich kotárech znám několik... ale u Tebe jsem si chtěla (po známosti) zajistit buď silikony nebo umělé klouby nebo odsátí tuku či kardiostimulátor, prostě NĚCO jen pro mě, nejlépe hrazeno zdravotní pojišťovnou.... ;-)

https://www.5bv.cz/

https://www.beskydskasedmicka.cz/b7/
[ Reagovat ]
22.10.2018 23:34Od: a.magerova
Padme, Padme, vidíš, vidíš.... kdyby ses hůř učila... ;-)
[ Reagovat ]
22.10.2018 15:16Od: Davor1
Presne rovnako to spravila pred pár týždňami aj Kristýna Schmiedlová, ktorá chce taktiež študovať medicínu. Tá ale na profi tenis nemá a jej krok je úplne pochopitelný. Annika bola aj top50 hráčka a mohla sa slušne zabezpečiť, kým sa stane lekárkou, ak sa jej to podarí, pretečie ešte dosť vody. Vybrala si ťažšiu cestu, tak viel gluck :)
[ Reagovat ]
22.10.2018 20:26Od: skott
zajímavá novinka, díky za ní. Trošku jsem kvůli tomu pohledal na slovenských webech a narazil jsem tam díky tomu i na dnešní zprávu o Belindě, podle které je její táta opravdu znovu i jejím koučem.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist