6. den v Paříži: Isner se v semifinále utká s Krajinovičem, Benneteau se Sockem

  • Poslední letošní akce Rolex Paris Masters pokračuje šestým hracím dnem a v sobotu se v pařížské hale Bercy bude bojovat o postup do finále. Loňský finalista John Isner vyzve srbského kvalifikanta Filipa Krajinoviče a domácí veterán Julien Benneteau změří síly s Jackem Sockem.
    4. 11. 2017, 08:00 | Previews |  41 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Court Central (Start ve 14:00 SEČ)

1. Filip Krajinovič (77.) - John Isner (14.)
V prvním semifinálovém souboji se utkají srbský kvalifikant a senzace letošního ročníku Filip Krajinovič a loňský finalista John Isner. Jediné vzájemné měření sil proběhlo před dlouhými devíti lety na challengeru v Lubbocku. Tehdy jasně zvítězil Američan.

Krajinovič prožívá životní sezonu a letos hraje teprve druhou hlavní soutěž na okruhu ATP. Pětadvacetiletý Srb minulý týden zvládl kvalifikaci v Moskvě a prohrál ve druhém kole s pozdějším finalistou Berankisem. Také v Paříži musel do kvalifikace, v hlavní soutěži vyřadil Sugitu, Querreyho a Mahuta a po odstoupení Nadala postoupil do semifinále, které si na Masters zahraje poprvé. Mezi nejlepší kvarteto se na okruhu ATP předtím probojoval jen před sedmi lety v Bělehradě.

Isner si poslední semifinále na Masters zahrál v srpnu v Cincinnati. Od té doby se americkému servismanovi příliš nedařilo. Zlom přišel až právě v pařížské hale Bercy, kde útočí na zopakování loňské finálové účasti. Jednatřicetiletý Američan zvládl tři náročné třísetové duely, když postupně porazil Schwartzmana, Dimitrova a Del Potra, přičemž proti Dimitrovovi musel likvidovat mečbol. Isner stále bojuje o Turnaj mistrů. K účasti v Londýně potřebuje celý turnaj vyhrát.

Isner stále bojuje o Turnaj mistrů

Krajinovič prožívá životní sezonu. Pětadvacetiletý Srb zpočátku musel na okruhu ATP absolvovat kvalifikace a hrát zejména na challengerech. Právě na nich letos posbíral dohromady pět titulů a vždy triumfoval na antuce.

Poslední dobou ale srbský tenista ukazuje, že umí hrát i na rychlejších površích. V Moskvě letos poprvé úspěšně prošel kvalifikačním sítem na turnaji ATP a ve druhém kole prohrál třísetový souboj s pozdějším finalistou Berankisem.

Ve výborných výkonech posledních týdnů pokračuje i na Masters v Paříži, kde startuje poprvé v kariéře. Pokud počítáme i challengery, tak Krajinovič od neúspěšné kvalifikace na US Open vyhrál 24 z 27 duelů a na kontě má letos již 70 výher.

Filip Krajinovič - sezona 2017
Nejlepší výsledky: Paříž (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Paříž (semifinále)
Bilance: 70-21
Bilance z posledních 10 zápasů: 9-1
Bilance v hale: 16-6
Bilance na turnajích Masters: 5-0 (kariérní 6-4)
Bilance v semifinále Masters: 0-0 (kariérní 0-0)
Bilance proti hráčům Top 20: 1-0 (kariérní 3-5)
Grandslamy: Australian Open (nehrál), French Open (kvalifikace), Wimbledon (kvalifikace), US Open (kvalifikace)

Filip Krajinovič - Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 5-0
Nejlepší výsledek: premiéra
Loňský výsledek: -
Generálka: Moskva (2. kolo)
Cesta turnajem: Sugita (6-4 6-2), Querrey (6-4 6-4), Mahut (6-2 3-6 6-1), Nadal (bez boje)

Isnerovi se vstup do letošní sezony vůbec nepovedl. Vytáhlý Američan vyhrál více než jeden zápas na jednom turnaji až na konci května na antukovém Masters v Římě, kde došel do semifinále. Úvodní vystoupení poté nezvládl také v Ženevě a na French Open uhrál třetí kolo.

Výsledek v Římě byl skutečně výjimečný, jelikož ani travnatá část sezony americkému servismanovi nevyšla. V Queensu vypadl v prvním kole, z Eastbourne odjížděl s bilancí jedné výhry a jedné porážky a stejného výsledku dosáhl také ve Wimbledonu.

Zlom přišel až na domácí trávě. Isner beze ztráty setu ovládl domácí travnatý podnik v Newportu a o týden později triumfoval na domácích betonech v Atlantě, rovněž beze ztráty setu.

Na dalších turnajích v rámci sezony amerických betonů skončil v Montréalu v prvním kole na raketě Del Potra, v Cincinnati prohrál semifinálovou tie-breakovou bitvu s pozdějším vítězem Dimitrovem, ve Winston-Salemu uhrál kolo a na US Open nevyužil výpadku favoritů a vypadl už ve třetím kole.

Asijský podzim odstartoval dvěma drtivými výhrami, ale ve čtvrtfinále v Pekingu ho zastavil Nadal. Dva zápasy vyhrál také v Šanghaji, kde v osmifinále překvapivě nestačil na Troického. V hale se představil pouze ve Vídni a skončil hned v prvním kole.

Na pařížskou halu Bercy má krásné vzpomínky. Loni si tam totiž zahrál finále, v němž sehrál třísetovou bitvu s Murraym. Předloni došel do čtvrtfinále a před šesti lety hrál semifinále. Pařížského Masters se účastní podeváté.

John Isner - sezona 2017
Nejlepší výsledky: Atlanta, Newport (vítěz);  Paříž,  Cincinnati,  Řím (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Paříž (semifinále); Memphis (čtvrtfinále)
Bilance: 38-21
Bilance z posledních 10 zápasů: 7-3
Bilance v hale: 4-2
Bilance na turnajích Masters: 15-6 (kariérní 102-69)
Bilance v semifinále Masters: 0-2 (kariérní 3-6)
Bilance proti hráčům Top 100: 27-20 (kariérní 279-196)
Grandslamy: Australian Open (2. kolo), French Open (3. kolo), Wimbledon (2. kolo), US Open (3. kolo)

John Isner - Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 16-8
Nejlepší výsledek: finále (2016)
Loňský výsledek: finále
Generálka: Vídeň (1. kolo)
Cesta turnajem: volný los, Schwartzman (7-6 6-7 6-3), Dimitrov (7-6 5-7 7-6), Del Potro (6-4 6-7 6-4)


2. Julien Benneteau (83.) - Jack Sock (22.)
Druhý semifinálový duel, který startuje ihned po skončení toho úvodního, obstarají domácí veterán Julien Benneteau, jenž je velkým překvapením letošního ročníku, a Jack Sock. Oba hráči se utkali jen jednou. Před třemi roky v Šanghaji zvítězil o deset let starší Francouz.

Benneteau na podzim v hale doslova ožil. Pětatřicetiletý Francouz si zahrál finále na challengeru v Orléans, čtvrtfinále na akci ATP v Antverpách, v Basileji skončil ve druhém kole a v hale Bercy prožívá svůj nejlepší letošní turnaj, když postupně vyřadil Shapovalova, rozjetého krajana Tsongu, Belgičana Goffina a nasazenou trojku Čiliče. Podruhé v kariéře si zahraje semifinále na Masters. V tom premiérovém před třemi lety v Cincinnati neuspěl.

Sock se také chytl až v hale. Američan ve Stockholmu přerušil sérii pěti porážek a postoupil do čtvrtfinále. Stejného výsledku dosáhl také o týden později ve Vídni a zlepšenou formu potvrzuje v Paříži, kde otočil stav 1-5 v rozhodující sadě proti Edmundovi, přehrál šest zápasů neporaženého Pouilleho a obhájil loňské čtvrtfinále. Své pařížské maximum vylepšil po výhře nad Verdascem a stále bojuje o účast na Turnaji mistrů. Ke startu v Londýně potřebuje poprvé postoupit do finále Masters a celý turnaj vyhrát.

Sock stále bojuje o Turnaj mistrů

Benneteau musel kvůli žebříčkovému postavení na Australian Open do kvalifikace a závěrečný souboj o pozici v hlavní soutěži nezvládl. Hned po skončení úvodního grandslamu sezony zamířil do oblíbené haly.

V Montpellier tentokrát v kvalifikaci uspěl, ale v prvním kole hlavní soutěže podlehl Lópezovi. Na domácím challengeru v Cherbourgu uhrál semifinále a na domácí akci ATP v Marseille druhé kolo. Během antukového jara zaznamenal dvě čtvrtfinálové účasti na challengerech, ovšem na turnajích ATP ani na French Open nevyhrál jediný zápas.

Největšího úspěchu se dočkal na trávě v Hertogenboschi. V Nizozemsku z kvalifikace postoupil až do čtvrtfinále a výbornou formou se prezentoval také v londýnském Queen's Clubu, kde si zahrál osmifinále. Ve Wimbledonu naopak skončil hned v prvním kole.

Stejně dopadl také na US Open. V generálce na závěrečný grandslamový podnik sezony prohrál v prvním kole kvalifikace v Cincinnati a ve Winston-Salemu došel do osmifinále.

Návrat do oblíbené haly pětatřicetiletému Francouzovi nevyšel. V Métách ho v prvním kole vyřadil Almagro. Od té doby ale bývalý 25. hráč světa hraje mnohem lépe. Na domácím challengeru v Orléans neúspěšně bojoval o titul, v Antverpách hrál čtvrtfinále a v Basileji osmifinále.

Na domácím Masters startuje francouzský veterán pojedenácté. V letech 2006 a 2009 se probojoval do osmifinále. Od té doby teprve až letos překonal druhé kolo.

Julien Benneteau - sezona 2017
Nejlepší výsledky: Paříž (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Paříž (semifinále); Antverpy (čtvrtfinále)
Bilance: 36-23
Bilance z posledních 10 zápasů: 8-2
Bilance v hale: 20-8
Bilance na turnajích Masters: 6-3 (kariérní 68-76)
Bilance v semifinále Masters: 0-0 (kariérní 0-1)
Bilance proti hráčům Top 30: 3-7 (kariérní 59-126)
Grandslamy: Australian Open (kvalifikace), French Open (1. kolo), Wimbledon (1. kolo), US Open (1. kolo)

Julien Benneteau - Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 15-10
Nejlepší výsledek: semifinále (2017)
Loňský výsledek: 1. kolo
Generálka: Antverpy (čtvrtfinále), Basilej (2. kolo)
Cesta turnajem: Shapovalov (6-4 6-4), Tsonga (2-6 7-6 6-2), Goffin (6-3 6-3), Čilič (7-6 7-5)

Sock měl fantastický vstup do sezony. Američan hned zkraje roku triumfoval v Aucklandu, na Australian Open si zahrál třetí kolo a další titul získal na domácí půdě v Delray Beach. V Acapulku sice vypadl v prvním kole, nicméně na Masters v Indian Wells došel až do semifinále a v Miami do čtvrtfinále.

Během antukového jara střídal lepší výsledky s horšími. V Houstonu se probojoval do semifinále, v Madridu vypadl v prvním kole, v Římě si zahrál osmifinále a na French Open v prvním kole nestačil na Veselého. Generálku na Wimbledon se rozhodl neabsolvovat a v All England Clubu ve druhém kole překvapivě prohrál s Rakušanem Ofnerem.

Návrat na domácí betony Sockovi vyšel. Ve Washingtonu přidal další semifinálovou účast. Následovala však obrovská krize. Pětadvacetiletý Američan v Montréalu skončil ve druhém kole a poté více než dva měsíce nevyhrál jediný zápas. V prvním kole vypadl v Cincinnati, na domácím US Open, v Pekingu i v Šanghaji.

V hale přece jen našel ztracenou formu. Ve Stockholmu a v Basileji uhrál čtvrtfinále. Na Masters v Paříži přidal třetí čtvrtfinále v řadě a úspěšně obhájil loňskou účast mezi nejlepší osmičkou.

Jack Sock - sezona 2017
Nejlepší výsledky: Delray Beach,  Auckland (vítěz); Paříž,  Washington, Houston,  Indian Wells (semifinále)
Největší úspěchy v hale: Paříž (semifinále);  Stockholm (čtvrtfinále), Basilej (čtvrtfinále)
Bilance: 34-19
Bilance z posledních 10 zápasů: 6-4
Bilance v hale: 6-2
Bilance na turnajích Masters: 13-7 (kariérní 41-32)
Bilance v semifinále Masters: 0-1 (kariérní 0-1)
Bilance proti hráčům Top 100: 29-17 (kariérní 122-98)
Grandslamy: Australian Open (3. kolo), French Open (1. kolo), Wimbledon (2. kolo), US Open (1. kolo)

Jack Sock - Rolex Paris Masters
Kariérní bilance: 7-3
Nejlepší výsledek: semifinále (2017)
Loňský výsledek: čtvrtfinále
Generálka: Stockholm (čtvrtfinále), Basilej (čtvrtfinále)
Cesta turnajem: Edmund (4-6 7-6 7-6), Pouille (7-6 6-3), Verdasco (6-7 6-2 6-3)

ROLEX PARIS MASTERS 2017 - PROGRAM 6. HRACÍHO DNE
• COURT CENTRAL • (od 11:45 SEČ)
1. J. Murray/Soares (5-Brit./Braz.) - Kubot/Melo (2-Pol./Braz.)
2. Krajinovič (Srb.) - Isner (9-USA) / nejdříve ve 14:00 SEČ
3. Benneteau (Fr.) - Sock (16-USA) / nejdříve v 15:30 SEČ
4. Dodig/M. Granollers (7-Chorv./Šp.) - Rojer/Tecau (6-Niz./Rum.)
TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (41)
04.11.2017 16:56Od: Kozoroh Krajinovič ve finále
Lol, Bercy parodie Masters turnaje...

A Izzy zahodil životní šanci na titul z 1000 (facepalm).
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:00Od: EllNino
proč parodie ... prostě jednou nejsou ve finále topky ... aspoň je to motivae pro ostatní, že i hráči z nižších pater mohou využít zaváhání favoritů ...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:11Od: Kozoroh
Izzy a topka? Co se tady člověk nedoví...

Izzy byl v pozici druhořadého hráče, který měl na turnaji, kde Fedex, Djoker, Můra chyběli a Rafan ho nedohrál, využít příležitosti a pokusit se o zisk titulu. Promarnil příležitost, která se mu už nemusí nabídnout...

Kvalifikant Krajinovič ve finále je ostuda pro organizátory Bercy turnaje. A jestli bude druhým finalistou Benneteau, tak potěš koště...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:12Od: EllNino
kde píšu, že je Izzy topka ? :D ... píšu, že nejsou ve finále topky, ne, že Izzy je topka, tak vychladní :)
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:26Od: Kozoroh
Začínáš se vytáčet. Všechny mé reakce se nesou v kontextu absence Fedexe aspol. a odstoupení Nadala ze ČF. A za takové situace měl Izzy využít příležitosti, namísto toho von pustil do finále dřeváka. A tím je z letošní Bercy parodie Masters. Co je na tom do háje k nepochopení?!?
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:33Od: EllNino
Kde se začínám vytáčet ? :D ... tvoje reakce se můžou nést třeba WTA, ale to já nemohu vědět ;) nejsem jasnovidec
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:13Od: EllNino
ostuda jsou hlavně tvoje kecy, kdyby ses do finále dostal ty a byl jsi 77. hráč světa jako Filip, taky by to byla ostuda ?
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:18Od: Kozoroh
Je to ostuda pro organizátory turnaje, že hráčské pole jejich turnaje je tak slabé, že umožnilo kvalifikantovi postoupit do finále. Ty si naivně myslíš, že z jeho postupu jsou promotéři nadšení?
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:19Od: EllNino
nic si naivně nemyslím, ale Filipovi to neskutečně přeju, každý by teď chtěl být v jeho kůži a zahrát si finále na Master turnaji ... a je mi úplně jedno, co si myslí organizátoři :D
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:13Od: EllNino
a Julienovi bych doma titul přál jako nikomu jinému, vždyť ještě žádný titul nemá ...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:28Od: Kozoroh
Holt další dřevák. To bude skvělé finále, jeden dřevák větší než druhý...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:32Od: EllNino
taky bych chtěl být takový dřevák :D ... asi komplexy co ?
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:34Od: Nola
Krajinovic nie je ziadny drevak, zrejme si nesledoval zapas.....
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:34Od: Nola
+ Benetka detto, iba ma v hlavicke prievan, nezvlada finalove zapasy
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:59Od: sprchon
Doufám, že se budeš koukat a pak tu náležitě vylíčíš své poznatky. :) Moc se těším. :)
[ Reagovat ]
05.11.2017 17:01Od: Mayo
On nepísal o Izzym, že je topka (:
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:52Od: Davor1
Snáď to Ponožka využije k prvému (a možno poslednému) Masters v kariére...
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:59Od: Kozoroh
Dle aktuálního trendu by se i jemu měly roztřepat kolena...
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:45Od: Nola
Filip Krajinovic je celkom pohladny mladik, teraz neviem, komu ten titul dopriat, skalp Isnera, ktory dokaze porazit kohokolvek, ak mu slape servis, je super pocin
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:44Od: Krisboy
Navíc otočit proti Izákovi v TB z 0-3 a 2-4, to nejni prdel...borec.
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:47Od: Nola
tak, tak, po tom minibrejku na zaciatku som mu davala nulovu sancu
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:42Od: Krisboy Krajinovič
Hmm, tak nezbývá než pogratulovat. Tak teď ještě ten Benetka a bude finále snů. Nic ve zlým, oběma to fakt přeju, ale jenom to dokazuje, jaká je letošní sezóna podivná. Že pařížské Masters je podivné velice, víme už dávno...
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:41Od: Denis92
Isner :DD Tento turnaj je uplne na hlavu..
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:41Od: EllNino A je to !
Tak to je masakr ! :D Konečně v ATP není nuda :D ...

Finále Benneteau - Krajinovic, ač se to tu konzervám nebude zdát, bych bral :)
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:42Od: EllNino
Hráč, který letos hrál i turnaje serie Futures, je ve finále Masters :)) ...

ale letos už 71. výhra
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:01Od: Kozoroh
Co je na finále dvou dřeváků vzrušujícího? Vždyť by to byla tragédie pro Masters turnaj...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:10Od: EllNino
možná pro tebe :D ale neberu, někdo holt rád klasiku ... ovšem já ATP právě kvůli téhlé suverenitě nesleduju
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:15Od: Kozoroh
Izzy a klasika ve finále? Ty jsi spadl z Měsíce, že píšeš takové hlouposti??
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:17Od: EllNino
chlape, kde mluvím o Izzym ? ani v jednom příspěvku nemluvím o Izzym ... mluvím obecně o tom, že ve finále nejsou Djokovic, Nadal, Murray, Federer
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:27Od: Kozoroh
Ta tvoje klasika nebyla po odhlášení Nadala možná, takže si ji tu cpal zbytečně. Ale čest turnaje mohl Izzy zachránit, ale von to zbabral...
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:34Od: EllNino
hele, o cpaní zbytečně můžu mluvit tak maximálně v souvislosti s tvými trapnými posměšky jako dřevák, ostuda a podobně
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:37Od: Kozoroh
Jelikož mi neumíš vyvrátit, že je to pravda a to tě sere :-D
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:40Od: EllNino
co ti mám vyvrátit ? :) narozdíl od tebe neberu ATP jako svůj druhý domov a tak jdu hrát tenis sám, měj se :D
[ Reagovat ]
04.11.2017 17:28Od: Krisboy
Jak to tak čtu, Kozoroh je z toho celej zmatenej. Takhle z cesty píše málokdy. Asi už mu z toho Nov8ka fakt přeskočilo.
[ Reagovat ]
04.11.2017 16:30Od: Krisboy
Sakra, kdo to je tendlencten Krajinovič? Ňákej dobrej, ne?
[ Reagovat ]
04.11.2017 14:46Od: kada.tom
že Isner ztratí set s Krajinovicem bych nečekal ani v nejdivočejších představách ... fakt dřevák, asi do Londýna nechce
[ Reagovat ]
04.11.2017 15:56Od: Pe3k
Ja Krajanovice ani neznám...
[ Reagovat ]
04.11.2017 09:42Od: Kozoroh Agassi: No1e může napodobit návraty Federera a Nadala
http://www.skysports.com/tennis/news/12110/11111169/novak-djokovic-can-use-examples-of-rafa-nadal-and-roger-federer-to-recover-says-andre-agassi
[ Reagovat ]
05.11.2017 22:51Od: Forehand
Everybody CAN.
[ Reagovat ]
04.11.2017 09:22Od: Tuttovka
Když koukám na cestu turnajem u Bennetaua, tak se mi zdá, že je na čase, aby něco fakt vyhrál, protože tam má samé velmi dobře hrající hráče. Třeba nakonec skončí ve finále s Krajinovičem a tam zase pro změnu prohraje :D. Jestli nelhal a je to jeho poslední ročník, tak bych byl určitě pro nějaký pořádný success :).
[ Reagovat ]
04.11.2017 11:56Od: Franky
Suhlas navyse v domacom prostredi by to bola velka vec
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist