Basilašvili byl zatčen! Nejlepší gruzínský tenista měl údajně před očima svého syna zbít svou bývalou manželku

  • Nikoloz Basilašvili je jedním z nejlepších gruzínských tenistů historie a ve své zemi sportovní ikonou. Teď si však svou image pořádně poškodil, když měl údajně před očima svého pětiletého syna zbít svou bývalou manželku. Za domácí násilí byl zatčen a čeká ho soud! Hrozí mu až tři roky vězení.
    25. 5., 09:21 | Aktuality |  0 komentářů
    Nikoloz BasilašviliNikoloz Basilašvili 
     
  • Profil hráče

Vyhrál tři tituly na hlavním okruhu, byl už 16. na světě, momentálně je 27. nejlepším hráčem světového hodnocení, jen tenisem si vydělal skoro 5,5 milionu dolarů a ve své zemi je tenisovou, ale spíše obecně sportovní ikonou. Teď si však své renomé značně poškodil.

Basilašvili měl totiž údajně v Tbilisi zbít svou bývalou manželku, ještě ke všemu před očima svého pětiletého syna. Policie Gruzínce zatkla o den později a čeká ho soud, který proběhne 16. července. Do té doby bude na svobodě, jelikož zaplatil kauci ve výši cca 31 tisíc dolarů. V případě odsouzení hrozí 28letému Basilašvilimu až tři roky vězení. Nejmírnějším trestem by bylo 200 až 400 hodin veřejně prospěšných prací. Basilašvili nařčení své exmanželky odmítá.

K šokující zprávě se vyjádřil i předseda gruzínského tenisového svazu a finalista Wimbledonu Alex Metreveli. "Nika velice dobře znám. Každý z nás samozřejmě odsuzuje násilí a výjimkou není ani tento případ. Někdy se ale stává, že když spolu manželé nežijí, tak mohou přijít problémy, a to nejen u Nika," řekl diplomaticky.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist