Bývalý šampion Wawrinka se v Maroku vzpamatoval a postoupil

11. 4. 2013, 13:42
ATP CASABLANCA - Stanislas Wawrinka se po třech letech vrátil na antukový turnaj do marocké Casablanky, kde svůj debut proměnil v titul. Letos se ale málem poroučel už v prvním kole, ve kterém musel otáčet nepříznivý vývoj proti Slovinci Kavčičovi.
Stanislas Wawrinka

Stanislas Wawrinka svůj jediný start na turnaj ATP 250 v Casablance proměnil v roce 2010 v titul, poslední dvě sezony ale v Maroku nehrál. Letos se po třech letech vrátil a hned v prvním zápase musel o udržení neporazitelnosti bojovat. Se Slovincem Blažem Kavčičem prohrával už 4-6 a 0-2, z dalších 13 gamů už ale soupeři povolil uhrát jen jeden a po hodině a 52 minutách zvítězil 4-6 6-2 6-1.

Než nejvýše nasazený Švýcar zavelel k obratu, uhrál v prvních šesti gamech na returnu pouhých pět fiftýnů. Od třetí hry v druhém setu ale Kavčičovi sebral celkem pětkrát podání a nakonec tak v Casablance vyhrál i svůj celkově pátý zápas.

O postup do čtvrtfinále si 17. hráč světa Wawrinka zahraje s Guillermem Garcíou Lópezem, s nímž má na okruhu ATP vyrovnanou bilanci 2-2. Na antuce Španěla porazil dokonce jen jednou a to v roce 2005.

García López, který v Casablance ukončil sérii 12 turnajů, na nichž skončil v 1. kole nebo už v kvalifikaci, musel i ve svém druhém zápase bojovat o postup ve třech setech. Francouze Edouarda Rogera-Vasellina zdolal až po bezmála tříhodinovém boji 6-7 7-6 6-2.

Otáčet zápas proti soupeři ze Slovinska musel také Wawrinkův kamarád a deblový partner Benoit Paire. Čtvrtý nasazený Francouz porazil Aljaze Bedeneho i za pomoci 11 es 4-6 6-4 6-3 a obhájil loňské čtvrtfinále. V něm se utká s finalistou z roku 2001 Tommym Robredem ze Španělska.

Teprve duelu prvního kola se na výhru nadřel sedmý nasazený Robin Haase. Nizozemský tenista zdolal finalistu letošního turnaje v Čennaí Španěla Roberta Bautistu Aguta po 2 hodinách a 20 minutách 6-3 2-6 7-5.

"Snažím se hrát lépe a lépe. Začal jsem pracovat s novým trenérem a myslím, že už cítím nějaké zlepšení. Ale po 15 letech hraní nemůžu něco dramaticky měnit," řekl Haase. "Myslím, že jsem tu odehrál dobrý první zápas. Ale samozřejmě, pokud chci vyhrávat dál, musím úroveň své hry zvednout," dodal.