Cetkovská v Cincinnati vyřadila nasazenou Paszekovou

12. 8. 2008, 06:59
WTA CINCINNATI - Česká tenistka Petra Cetkovská postoupila na podniku v Cincinnati do druhého kola poté, co jí turnajová osmička Rakušanka Tamira Paszeková vzdala utkání ve třetím setu. Z nasazených tenistek se dařilo Kirilenkové a Srebotnikové.
Petra Cetkovská

Petra Cetkovská prohrála první sadu 4-6, ale ve druhé nad sedmnáctiletou soupeřkou zvítězila 6-3. Ve třetí sadě Tamira Paszeková, která udělala v zápase devět dvojchyb, utkání za stavu 4-1 pro českou hráčku skrečovala. Jejich první vzájemný duel na okruhu WTA trval hodinu a 49 minut.

Soupeřkou české tenistky ve druhém kole turnaje bude domácí Lilia Osterlohová. Americká hráčka si postup zajistila vítězstvím 7-6 4-6 6-4 nad Britkou Anne Keothavongovou. Cetkovská se s Osterlohovou utká poprvé v kariéře.

Vstup do turnaje zvládla také třetí nasazená Ruska Maria Kirilenková, když po setech 6-2 7-5 porazila Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu. "První zápas byl obtížný," svěřila se Kirilenková. "Znám ji z juniorek, tak jsem věděla, že nemůžu čekat nic snadného," dodala.

Do 2. kola turnaj s dotací 175.000 dolarů postoupila taká čtvrtá nasazená Slovinka Srebotniková, která si s domácí Finkovou poradila po setech dvakrát 6-3.