Došlo na nejhorší scénář, řekl bratr Djokoviče a ředitel Adria Tour

  • Djordje Djokovič, bratr světové jedničky Novaka Djokoviče a ředitel Adria Tour, řekl médiím, že během balkánské série exhibičních turnajů došlo na vůbec nejhorší možný scénář. Během akcí v srbském Bělehradu a chorvatském Zadaru se novým typem koronaviru nakazilo celkem šest lidí, z toho tři tenisté.
    23. 6., 14:16 | Aktuality |  7 komentářů
    Djordje DjokovičDjordje Djokovič 
     

Vše začalo v sobotu v chorvatském Zadaru. Grigor Dimitrov se necítil dobře, jasně prohrál s Bornou Čoričem a z turnaje odstoupil. Před nedělním finále, do kterého se probojovali Novak Djokovič a Andrej Rubljov, organizátory informoval, že měl po návratu do Monaka pozitivní test na Covid-19. Finále bylo okamžitě zrušeno.

Hráči ještě ten den večer v Zadaru absolvovali test, vyjma světové jedničky. Djokovič se testu podrobil až po příletu do Bělehradu, dnes odpoledne by měl s výsledkem předstoupit před novináře. Pozitivní test bohužel měli také Čorič a Viktor Troicki, nakazila se i těhotná manželka druhého jmenovaného, Djokovičův kondiční kouč Marco Panichi a Dimitrovův trenér Christian Groh.

"Došlo na nejhorší možný scénář," uvedl ředitel turnaje a Djokovičův bratr Djordje. "Novak neměl žádné příznaky, takže nemusel testování podstoupit hned v Zadaru. Nechal se otestovat okamžitě po příletu do Bělehradu. Otestováno bylo asi 100 lidí a hodně mě zasáhlo, že někteří byli pozitivní, obzvláště můj kamarád z dětství Borna Čorič. Přejeme jim všem rychlé uzdravení."

Zrušení zadarského finále bylo hlavně rozhodnutím Djordjeho. Nechtěl totiž riskovat, že se nakazí někdo další. "Jakmile jsme se dozvěděli, že je Dimitrov pozitivní, chtěli jsme ochránit všechny hráče i fanoušky. Byla to charitativní akce, jen jsme chtěli hrát tenis a dopřát fanouškům dobrou show." Na oba díly balkánské série mohly dorazit až čtyři tisíce diváků, vždy bylo vyprodáno.

Na Adria Tour a především hlavního organizátora Djokoviče se teď valí velká vlna kritiky. Na sociálních sítích už se dokonce ozývají hlasy, že by světová jednička měla odstoupit z čela Hráčské asociace.

Série měla v tomto týdnu pokračovat v Černé Hoře, ale kvůli zavřeným hranicím musel být tento díl exhibiční soutěže zrušen. Poslední akce v bosenské Banja Luce je na programu na začátku července, její osud je však po posledních zprávách nejistý.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
23.06.2020 17:56Od: Forehand
Riaditel turnaja Djorde Djokovic :)
[ Reagovat ]
23.06.2020 17:47Od: Fransoas
To co tvrdil jeho bratr,že nemá žádné příznaky a proto odjel dříve,byla naprostá blamáž. Možná kdyby dodržovali základní bezpečnostní kritéria - nemuselo to takto dopadnout.
[ Reagovat ]
23.06.2020 14:20Od: dako
Tak už aj Nike so svojou pani sú pozitívni...
[ Reagovat ]
23.06.2020 14:20Od: dako
Nole*
[ Reagovat ]
23.06.2020 14:21Od: Kamilos88
Když je kok-ot
[ Reagovat ]
23.06.2020 14:26Od: dako
Opäť sa išiel hrať na toho najpozitívnejšieho, dobrosrdečneho hráča na okruhu, spasiteľa celej tour, a zase bude za...
Hlavne, že 2 týždne dozadu boli opatrenia proti Covidu na USO totálny nezmysel, podľa neho...
[ Reagovat ]
23.06.2020 14:35Od: Kamilos88
Udělal ze sebe úplně blbce už tím vyjádřením k USO kde ho zhejtovalo 90% hráčů a pak ještě dojebe všechny covidem :D
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist