Federer porazil Bautistu a přidal 15. výhru v řadě

11. 8. 2017, 22:17
Aktuality 20
ATP MONTREAL - Roger Federer i po oslavě 36. narozenin pokračuje v parádní sezoně, během níž má na kontě už 34 výher a pouhé 2 porážky. Poslední vítězství si připsal dnes na Masters v Montrealu, kde si poradil se Španělem Robertem Bautistou a svou neporazitelnost prodloužil na 15 utkání. O finále si zahraje s Nizozemcem Robinem Haasem, který v Kanadě vybojoval své největší čtvrtfinále v kariéře.
Roger Federer

Roger Federer prožívá fantistickou sezonu, během které si dovolil i dvouměsíční pauzu na odpočinek. Odehrál sedm turnajů a pět z nich vyhrál.

A zatím se mu daří i na osmé letošní akci. V Montrealu, kde v úterý oslavil 36. narozeniny, švýcarský tenista porazil domácího Petera Polanského a dva Španěly: Davida Ferrera a v dnešním čtvrtfinále Roberta Bautistu.

Federer si s o sedm let mladším Bautistou poradil i posedmé v kariéře a znovu mu nedovolil uhrát ani set. V Kanadě zvítězil dvakrát 6-4, když jediné zaváhání na servisu předvedl na začátku druhé sady, kdy nedokázal potvrdit brejk na 1-0.

Na grandslamech a turnajích Masters letos šampion z Australian Open a Wimbledonu odehrál 28 zápasů a všechny vyhrál. Celkově má v této sezoně bilanci 34-2, když obě porážky utrpěl po nevyužití mečbolu proti soupeři mimo Top 100 - v únoru v Dubaji podlehl Rusu Donskému, v červnu na trávě ve Stuttgartu neuspěl proti domácímu Haasovi.

Po suverénních triumfech na trávách v Halle a ve Wimbledonu švýcarský tenista neprohrál už 15 utkání v řadě, jediný set během této série prohrál včera s Ferrerem.

V Montrealu Federer hraje poprvé po šesti letech, jeho maximem je finále z roku 2007. Rogers Cup dokázal dvakrát vyhrát v sezonách 2004 s 2006, kdy triumfoval v Torontu.

Devatenáctinásobný grandslamový vítěz Federer se za deset dní může vrátit na post světové jedničky. Pokud v Montrealu dokáže poprvé triumfovat, bude příští týden v Cincinnati potřebovat stejný nebo lepší výsledek než Rafael Nadal.

"Sleduju to. Věděl jsem, že Rafa tu možnost měl už tento týden, ale vypadl, takže tady můžu udělat docela velký krok. K tomu však musím předvádět skvělé výkony," uvedl Federer, jenž byl naposledy v čele žebříčku v listopadu roku 2012. Celkově strávil v čele pořadí ATP Tour rekordních 302 týdnů.

O postup do prvního montrealského finále po deseti letech se Federer utká s Robinem Haasem. Nizozemce v jediném vzájemném střetnutí v Davis Cupu porazil hladce 3-0 na sety.

Třicetiletý Haase si dnes vybojoval své největší semifinále v kariéře. V souboji dvou tenistů, kteří hráli ve čtvrtfinále turnaje Masters 1000 teprve podruhé v kariéře, zdolal 4-6 6-3 6-3 Argentince Diega Schwartzmana.

Druhou semifinálovou dvojici vytvořili hráči nastupující generace: domácí osmnáctiletá naděje Denis Shapovalov a dvacetiletý Němec Alexander Zverev.