Fish skončil jako kapitán daviscupového týmu USA. Po čtyřletém období už nemá na funkci čas

  • Mardy Fish skončil po čtyřech letech jako kapitán amerického týmu v Davis Cupu. Bývalý tenista agentuře AP řekl, že už nemá čas věnovat se funkci na plný úvazek.
    7. 1., 11:17 | Aktuality |  0 komentářů
    Mardy Fish (© AFP)Mardy Fish (© AFP) 
     
  • Profil hráče

Americká tenisová asociace oznámila Fishův odchod "po vzájemné dohodě" v rámci nominace na únorový kvalifikační zápas s Uzbekistánem. Dočasného kapitána a informace o plnohodnotném Fishovu nástupci hodlá USTA sdělit později.

"Nastal čas, abych se soustředil více na obchodní záležitosti ve své firmě, na rodinu a svou vášeň k MMA a golfu. Už prostě nemám čas věnovat se funkci naplno," napsal agentuře AP bývalý sedmý hráč světového žebříčku Fish, jenž byl kapitánem od roku 2019.

V listopadu dostali Fish a trenér daviscupového týmu Bob Bryan od Mezinárodní jednotky pro bezúhonnost tenisu pokutu 10 tisíc dolarů a podmíněný zákaz činnosti na čtyři měsíce za propagaci sázení na sociálních sítích.

Američané v loňském ročníku Davis Cupu vypadli ve čtvrtfinále s Itálií. Tým USA je s 32 tituly rekordmanem prestižní soutěže, naposledy však triumfoval v roce 2007.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist