Forejtek v boji o první challengerové osmifinále neproměnil mečbol

24. 8. 2020, 16:46
Aktuality 15
CHALLENGER PRAHA - Jonáše Forejtka dělil v Praze na antukových kurtech TJ Spoje jediný míček od premiérového postupu do osmifinále challengeru, nakonec však své maximum nepřekonal. Devatenáctiletý Čech ve 2. kole nevyužil mečbol proti devátému nasazenému Rakušanu Sebastianu Ofnerovi a prohrál 6-1 6-7(7) 2-6.
Jonáš Forejtek (© Martin Sidorják)

Prvním kolem challengeru v Praze na Žižkově, kde se hraje bez diváků na antukových kurtech TJ Spoje, prošlo šest ze sedmi domácích tenistů.

Dnes odstartovalo kolo druhé a jako první z Čechů do něj zasáhl Jonáš Forejtek. Devatenáctiletý talent po sobotním skalpu Rusa Alexeje Vatutina sahal i po výhře nad devátým nasazeným Rakušanem Sebastianem Ofnerem, jenže dobře rozehraný zápas po nevyužití mečbolu ztratil a prohrál 6-1 6-7 2-6.

Forejtek získal za pouhých 21 minut první set a ve druhém po obratu z 3-5 na 6-5 bojoval na returnu o ukončení zápasu. K mečbolu se dostal až v  následném tie-breaku, ale nevyužil ho a rozhodující sadu už nezvládl.

Vítěz loňského US Open juniorů tak nepřekonal své maximu z challengerů, na nichž zatím nikdy nevyhrál víc jak jeden zápas. Minulý týden na Štvanici vypadl rovněž ve druhém kole po třísetovém boji s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem.

Ofner si o čtvrtfinále zahraje s argentinským antukářem Renzem Olivou, který v Praze vyřadil Španěla Tommyho Robreda a dnes Slováka Martina Kližana.

Až v úterý čeká druhé kolo na Michaela Vrbenského, Lukáše Rosola, Tomáše Macháče, Zdeňka Koláře a Marka Gengela.