Halepová si vítězstvím ve Wimbledonu splnila sen a členství v All England Clubu si hodlá užívat

  • Na začátku Wimbledonu vykládala Simona Halepová v šatně, že touží stát se členkou slavného All England Clubu. Po čtrnácti dnech a sedmi výhrách se dočkala. Coby vítězka travnatého grandslamu získala rumunská tenistka automaticky doživotní členství v klubu na adrese SW19.
    13. 7., 20:45 | Aktuality |  7 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Halepová ztratila cestou za wimbledonským triumfem jen jeden set a londýnské publikum zaujala především dominantní výhrou ve finále nad Američankou Serenou Williamsovou. Sedminásobné šampionce turnaje povolila za necelou hodinu v každém setu pouhé dvě hry.

"Moc jsem tady chtěla vyhrát. Na začátku jsem říkala lidem v šatně, že tady chci být členkou a teď je to skutečností," radovala se Halepová. Těšila se, že si do Wimbledonu zajede na večeři či si zahrát, kdy se jí bude chtít. "Určitě to využiju, protože si tady zahraju bez tlaku, že musím vyhrát a že mě čeká další zápas."

Přání splnila také své matce. Když hrála tenis v deseti letech, matka Tania jí říkala, že sní o tom, jak jednou Wimbledon vyhraje. "Když jsme se po finále objaly a políbily se, ani nic neříkala, protože byla dojatá a v slzách," uvedla Rumunka.

Před zápasem o titul byla nervózní. "Od žaludku mi nebylo nejlépe, ale řekla jsem si, že teď není čas na emoce a šla hrát co nejlépe," řekla sedmadvacetiletá loňská vítězka Roland Garros a její výkon byl od prvního do posledního míče parádní. "Jsem si jistá, že to byl nejlepší zápas kariéry. Ráda bych na něj navázala."

Williamsovou porazila v předchozích vzájemných zápasech jen jednou z deseti soubojů. Proto zkusila k zápasu přistoupit jinak. "Bývala jsem zastrašená, ale teď jsem šla hrát grandslamové finále a soustředila se pouze na sebe," řekla.

Stala se první rumunskou šampionkou dvouhry ve Wimbledonu. Vylepšila výkon slavného krajana Ilieho Nastaseho, který zde prohrál dvakrát ve finále.

Od loňského úspěchu na pařížské antuce věří, že může grandslamové turnaje vyhrávat. "Když to jednou dokážete, začnete si věřit a víte, jak na to. Přijde vám to trošku snazší, i když to není nikdy jednoduché, ale máte ten dojem," řekla.

Z Londýna nebude spěchat. Těšila se na nedělní večeři šampionů, teprve potom vyrazí domů, kde čeká podobnou oslavu jako po titulu z Paříže. "Roland Garros je u nás doma možná víc známé, ale Wimbledon je všude vnímán jako něco výjimečného. Tady se tenis narodil, je to prestižní turnaj a ani nedokážu popsat, jak jsem nadšená," prohlásila.

Petr Pokorný, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
13.07.2019 21:10Od: FulnekUltras V 28 letech je Simonka ideálně vyzrálá pro další úspěchy
a Petra se tam nad ní dvakrát moc pěkně vyjímá. Takže to teď holky na GS tituly mají 4:3 pro Peťu. (1W=2GS)
[ Reagovat ]
13.07.2019 23:59Od: VlS
Peťa 2xW, Simona 1 RG, 1 W, ať počítám, jak počítám, 4:3 z GS se dopočítat nemůžu
[ Reagovat ]
14.07.2019 00:41Od: FulnekUltras
Wimbl je oproti AO, RG a USO dvojnásobek (mandlíkovský koeficient chrámového třesu).
[ Reagovat ]
14.07.2019 06:48Od: bIbec
já bych dokonce řekl, že pro většinu je vítězství na 2 různých GS víc, páč ukazuje určitou všestranost. Ale Fulnek je blázen, takže mě to ani moc nepřekvapuje.

Jinak jasně, v minulosti se na Wimbl koukalo trošku jinak jak na jiné GS, ale dneska už je jiná doba. Dneska je to jedno.
[ Reagovat ]
14.07.2019 15:57Od: FulnekUltras
na třech různých površích už by se o zvýšení koefientu celkové GS kvality dalo uvažovat
[ Reagovat ]
14.07.2019 16:58Od: bIbec
tak já třeba úplně neřeším na jakém povrchu kdo co vyhrál, jestli sou rozdílné nebo tak. Ale říkám, že dnes už asi spíš lidi koukaj na tuhle statistiku než na nějakou vyjimečnost Wimbledonu, který už má dneska prostě stejnou hodnotu, jako 3 ostatní. V době Lendla a Mandlíkové to bylo úplně jiné než dnes.

Kerber vyhrála 3 různé GS a stejně bych řekl, že ten její deficit v rámci dalších výsledků je tak markantní, že o ní nemůžu říct, že je to úspěšnější hráčka než Halep nebo dokonce Azarenka.
[ Reagovat ]
14.07.2019 17:18Od: tommr
tzv. "wimbledonskej koeficient" tu kdysi zaved Kvěš a Fulnek to po něm převzal. Je to samozřejmě naprostej nesmysl a všechny GS tituly jsou si dneska rovný. A stejně jako ty považuju tituly z více GS za větší úspěch než jen z jednoho GS ...
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist