Hradecká opět vypadla ve čtvrtfinále v Lucemburku s Niculescuovou

19. 10. 2012, 17:40
Aktuality 10
Česká tenistka Lucie Hradecká opět nepostoupila do semifinále turnaje v Lucemburku. Stejně jako loni ji ve čtvrtfinále porazila Rumunka Monica Niculescuová, dnes 6-0 a 6-4.
Lucie Hradecká

První semifinalistkou v Lucemburku se stala Daniela Hantuchová. Zkušená devětadvacetiletá Slovenka v úvodním čtvrtfinále potvrdila roli favoritky v zápase s Domínguezovou, když zvítězila 7-5 6-0.

Lucie Hradecká začala čtvrtfinále na podání a brzy se dostala do vedení 40-0. Od tohoto okamžiku ale česká tenistka uhrála do konce setu už jen pět míčů a první sadu prohrála 0-6.

Hradecká byla mírnou favoritkou duelu, ale tento fakt nepodpořila ani ve druhém setu. I v něm byla lepší Monika Niculescuová a zaslouženě zvítězila 6-4.

Sedmadvacetiletá Hradecká usilovala o třetí semifinále v sezoně, ale o tuto šanci přišla už za 68 minut. Nepodrželo ji podání - i kvůli sedmi dvojchybám ztratila svůj servis pětkrát.

Na turnaji končí ve čtvrtfinále vítězka z roku 2010 Roberta Vinciová. První nasazená háčka prohrála za hodinu a 47 minut 6-7 a 4-6 s Venus Williamsovou. I ve třetím vzájemném zápase tak nedovolila Williamsová získat Italce ani set.

Soupeřkou americké tenistky v semifinále bude Němka Andrea Petkovicová, která zvládla zápas s Pěrvakovou z Kazachstánu. Přemožitelka turnajové trojky Jeleny Jankovičové zvítězila 6-3 6-2 a potvrzuje, že se po zranění vrátila ve slušné formě.

Náladu si Hradecká spravila ve čtyřhře, v níž spolu se svou tradiční partnerkou Andreou Hlaváčkovou postoupila letos poosmé do finále. Stříbrné olympijské medailistky z Londýna v semifinále porazily 4-6 6-4 a 10-8 americko-německé duo Bethanie Matteková-Sandsová, Andrea Petkovicová a v generálce na Turnaj mistryň budou bojovat o čtvrtý titul v sezoně. Soupeřkami dua H+H budou Rumunky Beguová, Niculescuová.

Výsledky - Lucemburk (tvrdý povrch, dotace 220.000 dolarů):

Niculescuová (Rum.) - Hradecká (ČR) 6-0 6-4
Hantuchová (SR) - Domínguezová (Šp.) 7-5 6-0
V. Williamsová (USA) - Vinciová (1-It.) 7-6(2) 6-4
Petkovicová (Něm.) - Pěrvaková (Kaz.) 6-3 6-2

Čtyřhra - semifinále:
Hlaváčková, Hradecká (1-ČR) - Matteková-Sandsová, Petkovicová (USA/Něm.) 4-6 6-4 10-8