Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Ital Gaudenzi zůstává šéfem ATP. Zvolen byl na další dva roky

  • Mužskou tenisovou asociaci ATP i nadále povede Ital Andrea Gaudenzi (49). Současný šéf byl do funkce zvolen na další dva roky. Organizace o tom informovala na svém webu.
    26. 6., 15:12 | Aktuality |  5 komentářů
    Andrea Gaudenzi (© Profimedia)Andrea Gaudenzi (© Profimedia) 
     
  • Profil hráče

Devětačtyřicetiletý Gaudenzi vede ATP od října 2020. Bývalý osmnáctý hráč světového žebříčku a vítěz tří turnajů tehdy nahradil Brita Chrise Kermodea, jenž funkci zastával od roku 2014.

ATP pod Gaudenziho vedením zavedla řadu změn. Letos mimo jiné zaznamenala nejvyšší meziroční nárůst hráčských odměn v historii, který napříč elitním okruhem ATP i Challenger Tour činí 37,5 milionu dolarů.

Gaudenzi se také zasadil o založení pracovní skupiny T7, ve které jsou zástupci ATP, ženského okruhu WTA, Mezinárodní tenisové federace ITF a čtyř grandslamových turnajů. Jejím cílem je sjednotit kroky vedení světového tenisu.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
26.06.2023 17:16Od: Marduch Rozdělování odměn Gaudenzi vs. Kermode
Hráčská rada ATP smile
"2019: v blízkosti kurtů má Chris Kermode obrovskou podporu. Letos však skončí, poněvadž radikální křídlo, jež mezi profesionály s raketou ovládají Djokovič, Američan John Isner nebo Jihoafričan Kevin Anderson, žádá výraznější posun.
"Věřím v dlouhodobé projekty, ne v časté změny", tvrdí Nadal.
Naopak Djokovič delší dobu volá po přerozdělení zisků z turnajů.
Zatímco zastánci Kermodova přístupu jsou spokojeni s plynulým pokrokem, reformisté zuří, což se promítlo do dopisu, který v lednu ostatním rozeslal Djokovičův pobočník Vasek Pospisil z Kanady: Systém nefunguje, ATP jde na ruku organizátorům turnajů a my nemáme vliv."
Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/tenis/atp-hracska-rada-indian-wells-boj-novak-djokovic-roger-federer-rafael-nadal.A190312_212109_tenis_ten
[ Reagovat ]
26.06.2023 21:21Od: dappe
Radikální křídlo dovedlo tenis maximálně tak do pr....:)
[ Reagovat ]
27.06.2023 09:35Od: Marduch
Konkrétně? Nebo jenom alergická reakce na slovo Djokovič v textu?
[ Reagovat ]
27.06.2023 11:31Od: dappe
Konkrétně alergická reakce na přeplácení hráčů, kteří si to nezaslouží. Srovnávání s NBA (viz odkaz) je mimo realitu a o naprostém nepochopení, jak fungují individuální sporty. Nehledě na to, že z hlediska zvyšování sportovní kvality a konkurence to bude mít negativní dopad.

O jednání Djokoviče vůči RF a RN nic nevím, proto bych to nechal být. Ale naznačené ignorování by mě nepřekvapilo, však proč ne, co oni dva pro popularitu a peníze v tenise udělali, že?
[ Reagovat ]
26.06.2023 16:18Od: Tomas_Smid_fan
Cosa Nostra nebo Ndrangheta?smilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist