Karolína Plíšková si ve Štrasburku poradila s Kosťukovou, poprvé v sezoně neztratila set

16. 5. 2022, 16:59
Aktuality 20
WTA ŠTRASBURK - Karolína Plíšková svou roli nasazené jedničky ve Štrasburku zahájila výhrou 6-4 6-2 nad Martou Kosťukovou, poprvé v aktuální sezoně neztratila set a vylepšila svou letošní bilanci na 3-6. O první čtvrtfinálovou účast od loňského US Open bude usilovat proti Bernardě Peraové, nebo Eleně-Gabriele Ruseové.
Karolína Plíšková (© AFP)

Třicetiletá Plíšková do Štrasburku dostala divokou kartu za odhlášenou Barboru Krejčíkovou. Ta měla původně obhajovat loňský triumf, avšak kvůli zranění lokte se odhlásila.

Bývalá světová jednička se střetla s Kosťukovou poprvé v kariéře a proti 59. hráčce světa ztratila v úvodu servis. Za stavu 3:4 však soupeřce brejk oplatila, následně prolomila její servis ještě jednou a získala první set poměrem 6:4.

Na začátku druhé sady čelila Plíšková dvěma brejkbolům, ty ale odvrátila a po dalších dvou prolomených servisech si zajistila postup do dalšího kola.

Po předchozích prohrách v Římě a Madridu si tak Plíšková připsala na antuce třetí triumf v této sezoně. Po prosincové zlomenině ruky si vylepšila letošní bilanci na 3:6. V dalším kole bude dvojnásobná grandslamová finalistka usilovat o první čtvrtfinálovou účast od loňského US Open.

V dalším kole světová osmička narazí buď na Bernardu Peraovou z USA, nebo Elenu-Gabrielu Ruseovou z Rumunska.