Krejčíková: Hru Jany nenapodobuju, ale chci být stejně pokorná

  • Barbora Krejčíková opakovaně děkovala za svůj titul ve dvouhře na Roland Garros do nebe Janě Novotné. Někdejší vítězku Wimbledonu kdysi oslovila, jestli by ji netrénovala, a jejich vztah přerostl v přátelství, které Krejčíkovou výrazně ovlivnilo.
    13. 6., 09:59 | Aktuality |  5 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Jana byla výjimečná. To ona mě povzbudila, abych se dala na profesionální kariéru, když mi bylo osmnáct. Vždycky ke mně byla milá. Vzniklo mezi námi silné pouto. Dávala mi tolik svých zkušeností a své síly. Tolik mě toho naučila," vyznala se Krejčíková po životním úspěchu.

Spolupráce Krejčíkové s Novotnou začala v květnu 2014 netradičně. Tehdy 340. hráčka žebříčku dvouhry WTA viděla na internetu zprávu, že se Novotná usadila západně od Brna. "A mamka mě do toho dokopala. Řekla, že zkusíme napsat dopis a zjistíme, kde paní Novotná bydlí. Dáme jí ten dopis do schránky a třeba se mi ozve," přiznala Krejčíkova, že hnací silou byla její matka Hana.

Po příjezdu do Omic Novotnou našli ve chvíli, kdy bývalá světová dvojka venčila psa. "Byla docela překvapená, že jdeme za ní. Dívala se tak na nás, co chceme," popisovala Krejčíková setkání a dodala: "Šla jsem za ní, bála jsem se, mluvila za mě mamka, předala jsem jí dopis a ona mi řekla, že kdybych si chtěla přijít zahrát, tak mají ve čtvrtek v tolik a tolik trénink."

Krejčíková tehdy byla po nemoci a měla velkou trému. Novotná ale mladé hráčce všechno usnadňovala a netlačila na ni. "Po měsíci mi řekla, že si myslí, že na to mám a že by se mi chtěla věnovat, že bych určitě měla zkusit hrát WTA. Že si myslí, že to v sobě mám, že hraji dobrý tenis a že by mi chtěla hrozně moc pomoct. Takže takhle to celé nějak vzniklo," líčila.

Pod vedením Novotné Krejčíková do světové špičky nepronikla, ale její současný úspěch je velkou zásluhou jejich práce. Mnozí vidí na Krejčíkové stopy hry Novotné. "Samozřejmě jsme spolu trénovaly některé věci z její hry. Třeba na čopy. Hřeje mě u srdce, když někomu Janu připomínám, ale nikdy jsem ji nenapodobovala a nechtěla jsem někoho imitovat," řekla Krejčíková.

Krejčíková vrátila Novotné pomoc v době, kdy byla legenda nemocná a umírala. "I když jsem věděla, že to nevypadá dobře, tak jsem věděla, že musím být s ní. Rodiče mi říkali, ať za ní nechodím, protože viděli, jak mě to ničí. Ale já měla pocit, že ji v tom prostě nemůžu nechat. Cítila jsem, že když tohle všechno zvládnu, tak získám nový pohled na svět a budu si víc vážit života a zdraví. Myslím, že byla šťastná, když jsem s ní byla," uvedla Krejčíková.

Proto po vítězném finále zopakovala, že na ni Novotná shora dává pozor. "Chce, abych vyhrávala. Ví, co to pro mě znamená, a já vím, co by tenhle triumf znamenal pro ni."

Krejčíková vyzdvihla lidské vlastnosti Novotné, které jí vštěpovala. "Vždycky mi říkala: 'Je jedno, kolik vyhraješ titulů, ale vždycky musíš pozdravit, poprosit a poděkovat. Je důležité se dobře chovat'. A přesně taková ona byla, příkladem k následování. Byla skvělá sportovkyně a přitom velice skromná," řekla Krejčíková a doplnila: "V tomto ohledu bych ji chtěla následovat."

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
13.06.2021 14:18Od: Fransoas
Právě podpora od Jany Novotné - výborné hráčce a hlavně charismatické osobnosti převzala Bára její sportovní a životní fylosofii.Proto je Bára v současné době ve vysoké herní pohodě,což potvrdila tituly ze dvouhry a čtyřhry a tím se zapsala do historie.
[ Reagovat ]
13.06.2021 11:47Od: Tiebraker
Neznám
[ Reagovat ]
13.06.2021 14:04Od: team.wta
Tak popros rodiče, ať tě naučí chovat slušně.
[ Reagovat ]
13.06.2021 11:43Od: EllNino Husina
Fakt moc hezký příběh :)
[ Reagovat ]
13.06.2021 14:01Od: team.wta
smilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist