Legends Team Cup v Chorvatsku vyhrál výběr Ivana Lendla s Radkem Štěpánkem

  • První díl nově vzniklé soutěže Legends Team Cup - ATP Champions vyhrál v chorvatské Pule výběr kapitána Ivana Lendla. Tým osminásobného grandslamového šampiona, v jehož barvách hrál také Radek Štěpánek, porazil v kulisách antického kolosea celek wimbledonského šampiona Pata Cashe 12:6. Druhý český zástupce Tomáš Berdych ve výběru poražených kvůli poraněnému ramenu nenastoupil.
    5. 8., 15:43 | Aktuality |  2 komentáře
    vítězný tým Ivana Lendlavítězný tým Ivana Lendla 
     

Nově vzniklá soutěž se hrála v Pule podobným systémem jako Laver Cup: v prvním hracím dni obdrželi vítězové bod, ve druhém dva a ve třetím tři. Lendlův výběr před závěrečným dnem turnaje vedl 6-3 a k premiérovému triumfu ho pak nasměroval David Ferrer, který porazil Marcose Baghdatise 8-3.

V následné čtyřhře pak celkové vítězství zpečetili Štěpánek s Lleytonem Hewittem. Česko-australský pár zdolal Baghdatise a Tommyho Robreda 8-7 díky vítězství ve zkrácené hře (10-7). Celkovou porážku mírnil v závěru Robredo, jenž zdolal Tommyho Haase.

Po Pule se bude turnaj hrát od 9. do 12. listopadu v Dubaji. Celková výše odměn v tomto roce činí jeden milion eur. Do Legends Team Cupu se mohou dostat pouze hráči starší 33 let, kteří byli v první dvacítce žebříčku ATP.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
05.08.2022 22:31Od: lvicek
Jee, to už bylo? To jsou věci ;). Btw. Proč jsou tady ty fotky v článcích tak hrozný a nedají se zvětšit? Vždyť ani není poznat, jestli na té fotce Štěpánek je nebo není?
[ Reagovat ]
06.08.2022 13:19Od: annah
Je první zleva.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist