Martincová v Lyonu nestačila na Ferrovou, v závěru kvůli bolestem zad vzdala

• Tereza Martincová na halovém turnaji WTA 250 v Lyonu nedohrála zápas 2. kola. Česká tenistka vzdala za stavu 2-6 a 1-4 domácí nasazené dvojce Fioně Ferrové kvůli bolestem zad.
    3. 3., aktualizováno | Aktuality |  4 komentáře
    Tereza Martincová (© j48tennis.net)Tereza Martincová (© j48tennis.net)

Tereza Martincová sice v Lyonu prolétla kvalifikací a následně po půl roce vyhrála zápas v hlavní soutěži na okruhu WTA, další vítězství ale už nepřidala.

V prvním setu utkání s domácí nasazenou dvojkou Fionou Ferrovou udržela jen jednou podání a za 36 minut ho prohrála 2-6. Ve druhé sadě kvůli zranění vydržela na kurtu do stavu 1-4, kdy po ošetření zad odstoupila.

Nyní má Martincová v plánu přesun do Dubaje, kde by měla o víkendu bojovat v kvalifikaci turnaje WTA 1000.

Do čtvrtfinále poprvé v kariéře prošla osmnáctiletá Clara Tausonová. Dánská tenistka, která v prvním kole nečekaně vyřadila turnajovou jedničku Jekatěrinu Alexandrovovou z Ruska, si dnes poradila 6-2 6-3 s Tímeou Babosovou z Maďarska a svou neporazitelnost prodloužila na osm utkání.

Devatenáctiletá Clara Burelová přehrála 6-1 1-6 6-3 nasazenou krajanku Alizé Cornetovou a zahraje si o své první čtvrtfinále na hlavním okruhu. Ve druhém kole vyzve Aljaksandru Sasnovičovou z Běloruska.

Renata Voráčová se až na pátém letošním turnaji dočkala prvního vítězství v sezoně. Sedmatřicetiletá deblistka po boku Japonky Makoto Ninomijaové v Lyonu porazila 6-2 6-4 polské duo Magdalena Frechová a Katarzyna Kawaová.