Monte Carlo: Shrnutí

19. 4. 2021, 11:19
Stalo se... 12
Co přinesl letošní ročník Rolex Monte-Carlo Masters? Kdo posbíral jednotlivé trofeje? Jak si na úvodním antukovém Masters sezony vedli nasazení hráči? Kdo se postaral o největší překvapení? Který zápas byl nejdelší a kdo prohrál nejrychleji?

Stefanos Tsitsipas se stal prvním řeckým vítězem turnajů Masters 1000. Dvaadvacetiletý tenista bez ztráty setu ovládl antuku v Monte Carlu, kde ve finále přehrál Andreje Rubljova z Ruska, který si finále na Masters zahrál poprvé.

Nikola Mektič a Mate Pavič proměnili osmý letošní turnaj v již pátý titul. Chorvaté ovládli i druhý letošní podnik Masters 1000, dva týdny po Miami slavili triumf také na antuce v Monte Carlu. Ve finále stejně jako na Floridě porazili britský pár Daniel Evans, Neal Skupski.

Největší překvapení (turnaj)
Největším překvapením letošního ročníku Rolex Monte-Carlo Masters byla semifinálová účast Daniela Evanse. Nejlepší britský tenista před startem turnaje na antukových akcích na hlavním okruhu vyhrál pouhé dva zápasy hlavní soutěže. Přesto na svém nejslabším povrchu dokázal vyřadit předloňského finalistu Dušana Lajoviče, vítěze úvodního letošního Masters Huberta Hurkacze, světovou jedničku a dvojnásobného šampiona Novaka Djokoviče a Davida Goffina.

Největší překvapení (zápas)
Kromě vítězství Evanse nad Djokovičem v osmifinále přišlo obrovské překvapení o kolo později. Finalista Andrej Rubljov totiž ve čtvrtfinále ve třech setech porazil antukového krále, s 11 triumfy nejúspěšnějšího hráče turnaje a největšího favorita Rafaela Nadala, přestože se Španělem jasně prohrál oba předchozí souboje.