Murray tentokrát postoupil hladce, s Karlovičem neztratil set

27. 5. 2016, 16:59
Aktuality 6
V prvních dvou zápasech na letošním French Open měl namále, ale třetí utkání už Andy Murray zvládl bez problémů. Druhý tenista světa dnes porazil Chorvata Ivo Karloviče bez ztráty setu a postoupil do osmifinále.
Andy Murray (© FFT)

Andy Murray musel v Paříži otáčet duel s Radkem Štěpánkem, ve kterém byl dva míče od vyřazení, a poté i s domácím Mathiasem Bourquem. Jeho dnešní zápas s Ivo Karlovičem byl o poznání méně dramatický: Murray v něm nemusel odvracet jediný brejkbol, připsal si pouhé čtyři nevynucené chyby a zvítězil 3:0 na sety.

Britskému tenistovi se v úvodním setu dařilo nejen na podání, ale i na příjmu. Obávaný servisman Karlovič, který si v minulé sezoně udržel 95 % svých podání, kapituloval v první sadě hned dvakrát. Ve druhé sadě se Murray znovu dostal rychle do vedení, které si už bez potíží pohlídal, a až ve třetím setu držel Chorvat s favoritem krok. V tie-breaku ale Karlovič ztratil dvě výměny po svém podání a za necelé dvě hodiny prohrál 1-6 4-6 a 6-7.

"Hlavně na konci to bylo těsné," řekl po utkání Murray. "Odstartoval jsem dobře, což je proti hráčům, jako je Ivo, důležité. Bojoval ale až do konce. Return je normálně jedna z mých silných stránek, ale když hrajete s ním, tak nezáleží jen na vás. Snažil jsem se zůstat trpělivý a starat se o své vlastní servisy," dodal.

I v dalším kole může druhý nasazený hráč narazit na soupeře s výborným servisem, čeká ho totiž vítěz duelu mezi Johnem Isnerem a Tejmurazem Gabašvilim.