Nadal: S Rogerem odchází důležitá část mého života

  • Většinu kariéry proti němu na kurtu bojoval, teď se ale ani španělský tenista Rafael Nadal neubránil při emotivní rozlučce Rogera Federera slzám. Rekordman v počtu 22 grandslamových titulů Nadal sehrál se švýcarskou ikonou závěrečnou čtyřhru úvodního dne Laver Cupu, po níž jednačtyřicetiletý rodák z Basileje potvrdil odchod ze scény. Jejich rivalita formovala a bavila dlouhé roky tenisový svět. Konec se proto nesl na vlně dojetí.
    24. 9., 15:03 | Aktuality |  2 komentáře
    Rafael Nadal a Roger FedererRafael Nadal a Roger Federer 
     
  • Profily hráčů

"Je pro mě obrovská čest být součástí této úžasné chvíle v historii našeho sportu. Jsem šťastný, že jsme mohli celé ty roky sdílet všechny okamžiky společně," citovala Nadala agentura Reuters. "Když teď Roger odchází, odchází také důležitá část mého života. Všechny jeho důležité okamžiky v kariéře jsou totiž hned vedle těch mých. Bylo emotivní vidět fanoušky, rodinu a ostatní. Těžko se to popisuje. Byl to ale úžasný moment," doplnil Nadal.

Rodák z Mallorky se během kariéry střetl s Federerem čtyřicetkrát. Ve 24 zápasech zvítězil, šestnáctkrát prohrál. Ve čtyřiadvaceti případech na sebe narazili ve finálových zápasech, devětkrát v rozhodujícím duelu na grandslamu. Nadal je s 22 grandslamovými aktuálním rekordmanem, Federer však byl první, kdo jako první dosáhl hranice dvaceti titulů z turnajů "velké čtyřky".

Přestože oba tenisté při Federerově rozlučce nestačili ve čtyřhře Laver Cupu na americké duo Jack Sock, Frances Tiafoe a prohráli 6-4 6-7 9-11, oba si společné působení na kurtu užívali. Po posledním míčku se vzájemně objali. Na lavičce oba vedle sebe plakali.

"Myslím, že každým rokem je náš vztah lepší a lepší. Svým způsobem si teď rozumíme a máme spoustu společných věcí. Přistupujeme k životu podobně," podotkl Nadal. "Stylem hry jsme ale na kurtu odlišní. Díky tomu asi byly naše zápasy a rivalita tak zajímavé a sledované," doplnil šestatřicetiletý Španěl, který dominoval na antuce, zatímco Federer získal nejvíc grandslamových titulů na trávě ve Wimbledonu (8).

"Jsem velmi hrdý na to, že jsem byl součástí jeho kariéry. Mám ale větší radost, že jsme ji po tom, co jsme zažili na kurtu jako soupeři, zakončili jako přátelé," dodal Nadal.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
24.09.2022 19:55Od: Tennisfan77
Kez by valná většina jeho fans měla stejný pohled na věc :)
[ Reagovat ]
24.09.2022 20:51Od: Rafaeoli25
Myslím, že valná většina jeho fans chápe tuto faktickou záležitost, to samé opačně.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist