Nadal smetl Santora, nezaváhal ani Federer s Murraym

6. 1. 2009, 17:43
Aktuality 35
ATP DAUHÁ - Pouhých 48 minut strávil na kurtu ve svém prvním letošním utkání na okruhu ATP nejlepší hráč světa Nadal. Španělský tenista dnes v úvodním kole na turnaji v Dauhá deklasoval Francouze Santora 6-0 6-1. Hladce postupují i Federer s Murraym.
Rafael Nadal

Dvaadvacetiletý Rafael Nadal zahájil kalendářní rok už minulý týden na exhibici v Abú Zabí, kde prohrál ve finále s Andym Murrayem. Až tento týden se ale zapojil do kolotoče ATP na turnaji, na němž se naposledy objevil v roce 2005.

Vstup do utkání s francouzským veteránem Fabricem Santorem vyšel Nadalovi znamenitě, v úvodní sadě proti němu uhrál soupeř pouhé čtyři míče a začalo se schylovat k debaklu. Ani ve druhé sadě Santoro nenašel recept na Nadalův servis, sám si ale podání jednou udržel a uhrál tak alespoň čestný game.

"Nečekal jsem, že to bude tak snadné," zářil rodák z Menacoru, kterému po zápase předali trofej pro prvního hráče žebříčku ATP Race uplynulé sezony.

O něco více práce než Nadal měl ve svém zápase obhájce loňského titulu Andy Murray. Čtvrtý hráč světa pobyl na kurtu v utkání se Španělem Albertem Montaňesem o půl hodiny déle, aby se radoval z výhry 6-2 6-4 a postupu do druhého kola, v němž se utká s Němcem Petzschnerem.

Murray už ve třetím gamu sebral svému soupeři set a vykročil tak k výhře v prvním setu, který získal i přesto, že za stavu 5-2 odvrátil čtyři Montaňesovy brejkboly. Ve druhém setu udeřil Murray už v prvním gamu a brzy se ujal vedení 4-0. Španěl se sice ještě nevzdal a získal tři hry v řadě, větší drama už poté ale favorizovaný Murray nedovolil.

S jistotou sobě vlastní se dnes předvedl také Roger Federer. když porazil dvakrát 6-2 Itala Potita Staraceho. Švýcarský tenista hýřil sebevědomím především na servisu, po kterém soupeři povolil uhrát pouhých sedm fiftýnů a nenabídl žádný brejkbol.

"Byl to pro mě dobrý trénink. Vždy je příjemné odstartovat výhrou," těšilo Federera. "Jen ty podmínky byly obtížné, docela to foukalo," postěžoval si.

Vítěze z let 2005 a 2006 čeká v druhém kole opět Ital. I s Andreasem Seppim obě dosavadní střetnutí vyhrál.