O finále na Hopman Cupu si se Slováky zahrají Němci. Porazili USA

7. 1. 2009, 10:25
HOPMAN CUP - Němečtí tenisté vyhráli i druhé utkání Hopmanova poháru a po triumfu nad USA si to o postup do finále rozdají v přímém souboji s rovněž neporaženým Slovenskem. O vítězi druhé skupiny se rozhodne rovněž ve čtvrtek.
Nicolas Kiefer a Sabine Lisická

Dnes rozhodla dvojice Nicolas Kiefer a Sabine Lisická o svém úspěchu až v rozhodující smíšené čtyřhře, kterou vyhrála nad párem James Blake a Meghann Shaughnessyová 10-7 v supertiebreaku.

O první německý bod se postarala Lisická, přestože úvodní set s Shaughnessyovou prohrála 4-6. Ve zbývajícím průběhu ale povolila své soupeřce jen čtyři gamy.

Velmi vyrovnaný souboj Kiefera s Blakem rozhodl jediný ztracený servis Němce ve třetím setu. Desátý hráč světa Blake na to spotřeboval 18 brejkbolů.

Až ve čtvrtek se bude o postup bojovat také ve skupině B, kde si dnes připsalo druhé vítězství ruské sourozenecké duo Dinara a Marat Safinovi. Oba zvítězili ve dvouhrách nad tchajwanskými outsidery Hsieh Su-wei a Lu Yen-hsun. Ti získali čestný bod alespoň v závěrečné čtyřhře, když proměnili až pátý mečbol.

V posledním duelu ve skupině se Rusové utkají s Francií, jež má zatím vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné porážky.