Odolná Krejčíková zvládla třetí kolo Wimbledonu navzdory oslabenému tělu. Radši bych zůstala v posteli, přiznala

  • Barbora Krejčíková znovu předvedla svoji vnitřní sílu a touhu po výhře. Včera ve třetím kole Wimbledonu zdolala ve třech setech Lotyšku Anastasiji Sevastovovou a kromě soupeřky zvládla i boj s vlastním tělem oslabeném menstruací.
    4. 7., 11:04 | Aktuality |  11 komentářů
    Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková 
     
  • Profil hráče

"Je super hrát ve Wimbledonu, ale dneska jsem tam fakt nechtěla být," řekla Krejčíková při online tiskové konferenci. "Cítila jsem se blbě, bylo to na mně hodně vidět už od rána. Není to spojené s ničím v turnaji, ale s tím, co se u holek každý měsíc děje," vysvětlila.

Nejraději by podle svých slov zůstala v posteli, ležela a nic nedělala. Podobně jako cestou za senzačním titulem na Roland Garros ale nevypustila míč a vyhrála 7-6 3-6 7-5 za dvě a půl hodiny. "Hrozně moc to pro mě znamená. Bylo to strašně náročný a jsem vyčerpaná."

Obtížnost utkání přirovnala k semifinále na antuce v Paříži, v němž odvrátila mečbol a zdolala Řekyni Marii Sakkariovou. "To byl dlouhý a fyzický zápas. Tohle byly dva nejnáročnější zápasy za poslední měsíc. Zase jsem to ale zvládla a bojovala do posledního míče."

Podle svých slov přemýšlí i po grandslamovém titulu na French Open stejně. Jednu věc o sobě ale nevěděla. "I když se mi třesou nohy, necítím se dobře, tak stále můžu bojovat a také vyhrát. Před Paříží jsem určitě nevěděla, že tohle v sobě mám. Na tom chci stavět," řekla.

Zkracovala výměnu, co to šlo
Vzhledem ke svým pocitům změnila herní styl. Chodila mnohem častěji k síti a uspěla v 35 ze 44 náběhů. "Když jsem fit, nevadí mi hrát delší výměny a cítím se v nich dobře. Ale dneska to nešlo. Věděla jsem, že musím za jakoukoliv cenu výměnu zkrátit a hned běžet dopředu."

S trenérem Alešem Kartusem se den před utkáním bavili, že by měla pro vítězné voleje chodit mnohem častěji. "A dneska jsem k tomu byla zdravotním stavem donucena. Alespoň něco pozitivního, že mě něco přinutilo víc chodit na síť," usmála se pětadvacetiletá Krejčíková.

Po proměněném druhém mečbolu klesla na kolena a hlasitě si zařvala. "Moc si nepamatuji, co se dělo. Jen jsem se snažila bojoval o každý míč, bylo to hodně nahoru dolů. Na konci, když zkazila poslední míč, tak jsem byla extrémně šťastná, že je po všem," uvedla.

Při svém debutu ve dvouhře ve Wimbledonu je tak už v osmifinále. "Cítím se velmi šťastná a pyšná na sebe. A také vděčná za věci, které se staly. Snažím si užívat všechno, co se tady děje," řekla Krejčíková a dodala: "Nečekala jsem, že budu ve druhém týdnu."

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (11)
04.07.2021 12:04Od: EllNino Bára
Odvážná, že o tom mluví ... ale vlastně, proč, vždyť je to přirozené a chlapi si těžko dovedou něco takového představit :)) Respekt!

Jinak zápas hodně o morálce a touze po výhře... a to, že musela Bára změnit tektiku a hrát co nejkratší výměny, je prostě správná cesta na trávě ... a měla by tak hrát i proti Ash, pokud tedy bude v pořádku :)

Tak hodně štěstí :)
[ Reagovat ]
04.07.2021 12:25Od: Mony
Jo, Ash v těch prohozech nebyla tak dobrá, jako ve slajzech. I Káča měla chodit dopředu víc.. Netroufám tipovat, jak zápas s Ash bude vypadat, ale bude třeba to Ash nějak znepříjemnit, jinak to nevidim
[ Reagovat ]
04.07.2021 16:04Od: Fransoas
Souhlasim.Má to ale jeden důležitý moment - musí být dobře připravený útok,protože Bárty je všestraná hráčka.Její slajzy dělají skoro všem hráčkám velký problémy.Uvidíme,zda Bára bude mít dostatek energie tuto obranou hru překonat.V každém případě to bude hodně vyčerpávající.Pokud se sejdou všechna pozitiva pro Báru - má šanci.
[ Reagovat ]
04.07.2021 16:44Od: Mr.Pink
bara a stejne tak i muchova maji, oproti jinym hrackam, vyhodu, ze jsou tez technicke hracky a zvladaji tak velmi dobre cop. a umeji menit rytmus hry
[ Reagovat ]
04.07.2021 13:25Od: tommr
odvaha jí nechybí, ale nevím jestli to je zrovna taktický takhle odhalovat vlastní problémy. Soupeřky toho pak můžou využívat ...
Zvolit správnou taktiku na Bartyovou je těžký protože ta je velice přizpůsobivá a i proto je světovou jedničkou. Bára jí může porazit jedině tím, že podá výkon na hranici svých možností a nebude dělat zbytečný chyby ...
[ Reagovat ]
04.07.2021 14:35Od: jirkaS
bude to náročný, nechybovat
a vyklemovat koncákysmilesmile
[ Reagovat ]
05.07.2021 10:59Od: darek.vrana
Třeba to tentokrát pro změnu dostane Barty:).
[ Reagovat ]
05.07.2021 00:03Od: Torn
Tvl...ty máš dost. :D
[ Reagovat ]
05.07.2021 00:10Od: EllNino
?
[ Reagovat ]
04.07.2021 11:44Od: Mony
To víme, že vyhrávat takové zápasy, kdy to nejde jako po másle, je cenejsi a posílí to více. Bylo vidět, že to Bára rve vůlí, ale bylo také asi štěstí, že měla schudnou souperku.
Katce to taky nesedlo, ale z jiných důvodů, stylem Barty. Taky se asi měla víc nutit na síť.
[ Reagovat ]
04.07.2021 11:44Od: hippos
Několik dnů to krvácí a přesto neumře. Co to je?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist