Osmnáctiletý Rincón ve finále juniorky US Open porazil světovou jedničku Shanga a je třetím španělským šampionem v tomto století

  • US OPEN - Osmnáctiletý Daniel Rincón ve finále juniorky US Open přehrál 6-2 7-6(6) o dva roky mladšího Číňana a světovou jedničku Junchenga Shanga a stal se teprve třetím španělským vítězem v této disciplíně v tomto století a prvním šampionem od triumfu Alejandra Davidoviche ve Wimbledonu 2017.
    11. 9., aktualizováno 12. 9. | Aktuality |  0 komentářů
    Daniel Rincón (© AFP)Daniel Rincón (© AFP) 
     

Zatímco v úvodním dějství Rincón dominoval, ve druhé sadě prohrával už 3-5 a Shang měl v desáté hře čtyři setboly na podání a v tie-breaku vedení 5-2. O dva roky starší Rincón si ale se všemi nástrahami poradil a po hodině a půl se stal teprve třetím španělským šampionem v této disciplíně v tomto století.

Od roku 2001 dokázali na juniorský grandslamový triumf dosáhnout pouze Carlos Cuadrado (French Open 2001) a Alejandro Davidovich (Wimbledon 2017).

Světová jednička Shang mohl navázat na prvenství Yibing Wua, vítěz ročníku 2017 je jediným čínským šampionem chlapecké dvouhry na největších tenisových podnicích.

V chlapecké čtyřhře slavili 18letý Francouz Max Westphal s o rok mladším Colemanem Wongem. Ve finále zdolali 6-3 5-7 10-1 stejně starou ukrajinsko-bulharskou dvojici Vjačeslav Bjelinskij, Petr Nesterov.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist