Ostrava bez Čechů: Rosol titul neobhájí, končí i jednička Pospíšil

29. 4. 2011, 07:53
CHALLENGER OSTRAVA - Žádný ze sedmi českých tenistů se do čtvrtfinále domácího challengeru v Ostravě nedostal. V dohrávce 1. kola neuspěl Ivo Minář a napodobil kvarteto svých krajanů, nejvýše nasazený Jaroslav Pospíšil a obhájce titulu Lukáš Rosol vypadli jen o kolo později.
Lukáš Rosol

Kvůli dešti v úterý nedohrál svůj úvodní zápas čtvrtý nasazený Ivo Minář. Šestadvacetiletý tenista se do Ostravy přesunul z marocké a italské mise, na které si během pěti turnajů zahrál dvakrát v semifinále a jednou ve finále. Den odpočinku ale k načerpání dostatku sil nevyužil a s o dva roky mladším Španělem Guillermem Alcaidem prohrál 4-6 0-6. Minářovi se tak oddaluje návrat do top 100, na kterou ztrácí čtnráct míst.

Už ve druhém kole měl blízko k vítězství nejvýše nasazený Jaroslav Pospíšil, který však prohrál ve druhém kole s Ukrajincem Sergejem Bubkou, synem legendárního skokana o tyči, po setech 6-4 4-6 6-7. Také třicetiletý Pospíšil v pokročilém věku atakuje elitní světovou stovku, premiérový posun mohl zaznamenat případným postupem do finále.

Ve třísetové bitvě o postup bojoval i Lukáš Rosol, který loni antukový turnaj Prosperita Open s dotací 42.500 eur vyhrál. Pátý nasazený Čech nakonec podlehl 5-7 6-2 4-6 Stephanu Robertovi z Francie.