Prvních osm finále prohrál. Teď Auger-Aliassime vyhrál tři turnaje během tří týdnů

• ATP BASILEJ - Félix Auger-Aliassime ve finále halového klání ATP 500 v Basileji porazil 6-3 7-5 Dána Holgera Runeho, svou neporazitelnost protáhl na 13 utkání a získal 3. titul během tří týdnů. 22letého Kanaďana dělí už jen dvě výhry od jistoty premiérového postupu na Turnaj mistrů.
    30. 10., 22:51 | Aktuality |  39 komentářů
    Félix Auger-Aliassime (© AFP)Félix Auger-Aliassime (© AFP)

Do letošní sezony vstupoval Félix Auger-Aliassime s bilancí finálových zápasů 0-8. V roce 2022 však prokletí zlomil a vyhrál už čtyři z pěti finále.

Všechny čtyři trofeje vybojoval na halových akcích v Evropě. Poprvé slavil v únoru v Rotterdamu (ATP 500), další tři triumfy přidal během uplynulých tří týdnů, když postupně ovládl Florencii (ATP 250), Antverpy (ATP 250) a dnes dobyl také Basilej (ATP 500).

22letý Kanaďan vyhrál už 13 zápasů v řadě a prohrál v nich jen tři sety. Ve Švýcarsku dokonce vyhrál všech 51 gamů po svém servisu.

Po včerejší semifinálové výhře nad světovou jedničkou Carlosem Alcarazem si dnes poradil i s devět zápasů neporaženým Holgerem Runem. O tři roky mladšího Dána, který minulý týden triumfoval ve Stockholmu a finále hrál rovněž na třetí akci po sobě, porazil 6-3 7-5.

Auger-Aliassime se ve světovém žebříčku posune o jednu příčku na osmé místo, čímž vyrovná svoje maximum. Díky formě z posledních dnů se navíc vyhoupl na 7. místo v boji o Turnaj mistrů, s náskokem 725 bodů má premiérovou účast téměř jistou.

19letý Rune dnes prohrál teprve druhé z posledních 15 utkání. Finále hrál potřetí během jednoho měsíce a počtvrté v kariéře. Bilanci v nich má 2-2, kromě triumfu ve Stockholmu slavil také letos v dubnu na antuce v Mnichově. V novém vydání žebříčku poskočí z 25. na 18. místo.

• ATP 500 BASILEJ •
Švýcarsko, tv. povrch / hala, 2.276.105 eur
nedělní výsledky (30. 10. 2022)
• Dvouhra - finále •
Auger-Aliassime (3-Kan.) - Rune (Dán.) 6-3 7-5
• Čtyřhra - finále •
Dodig/Krajicek (Chorv./USA) - Mahut/Roger-Vasselin (Fr.) 6-4 7-6(5)

• Komentáře (39)
31.10.2022 19:52Od: Patik
Sinner smile
31.10.2022 17:57Od: Pe3k FAA: 3 Titles In 3 Weeks! | Florence, Antwerp, Basel Highlights [ Reagovat ]
31.10.2022 16:53Od: Hook2424
Auger-Aliassime hrál výborně a vítěžství si plně zaslouźil.
31.10.2022 14:24Od: Tennisfan77 Alcaraz
Když pomineme NextGen Finals hraný se speciálními pravidly, tak Alcaraz v hale hraje celkem tužku a srovnatelné soupeře prakticky nemá.

Loni ve Vídni dostal jasně od Zvereva, pak ho vyřadil Gaston v Paříži, v Astaně letos dostal 2:0 od Goffina, pak ho skoro vyřadil Draper a s Felixem uhrál pět gamů.

Nishioka nemá servis, ve výměnách jej asi Alcaraz přetlačí, ale takový Dimitrov v OF může klidně vyhrát, Rublev/Hurkacz je konečná na 90%.
31.10.2022 14:44Od: Ereinion
Za mě je na tyhle soudy příliš brzo, minulej rok bych nepočítal, to byl ještě moc mladej...s tím jeho servisem má samozřejmě v hale větší problém, ale zrovna zápas Rublev/Hurkacz nevidím na 90%, ale spíš tak na 50%, oba nehrajou taky nic moc...až SF je tady asi strop, to samý bych řekl u Nadala.
31.10.2022 15:04Od: Tennisfan77
Nadal má poměrně těžký los do haly, nejdříve Bautista/Paul, pak pravděpodobně Shapovalov, Tsitsipas, Djokovič. Každá výhra před TM se určitě cení, ale Rafovi dávám tak 2-3 kola max.
31.10.2022 19:47Od: Patik
Nadal má easy los..RBA a PCB sú španieli tí mu v prvých kolách ešte poďakujú že s ním prehrali.
31.10.2022 18:01Od: Martan1
Vůbec se Rafovi divím že ještě v hale něco hraje, že se na to nevýhodné když mu to tam nejde a nikdy nešlo. Asi kvůli pár bodům, možná počítá že proleze přes dvě kola, nevím...
31.10.2022 18:02Od: Martan1
Nevýhodné má být nevybodne
31.10.2022 20:27Od: Ondrej2280
Inak, v tomto suhlasim, ist hrat do haly je v tomto pripade nezmysel.
31.10.2022 21:39Od: Tennisfan77
Chce vyhrát ten bezvýznamný turnaj mistrů. Je blby aspirovat na goata, když nevyhraje turnaj pro osm nejlepších tenistu roku, který vyhrály prakticky všechny tenisové legendy - kromě Nadala. Určitě to pro nej není tak bezvýznamný turnaj jako pro jeho fans. smile
31.10.2022 21:53Od: Ondrej2280
Myslim ,ze turnaj majstrov v kriteriach na GOAT je dost bezvyznamna udalost.V tomto davam prednost kombinacii popularity medzi ludmi( lebo to si hocikto neziska) a poctu vyhratych GS,kto to skombinuje najlepsie je GOAT:)
01.11.2022 00:13Od: Marduch
Lol když to bylo mezi Fedalem, mlel jsi úplně jinak.
01.11.2022 08:44Od: Krisboy
Ondrej1234 poslední dobou fakt plácá páté přes deváté a nějak mu tečou nervy smile
01.11.2022 09:34Od: Ondrej2280
Nepoznas cislice?:)..asi fakt nie..
Co?:))
31.10.2022 19:50Od: Patik
pokazil by si renomé keby vynechával haly..a bola by to trošku hanba keby tam nejazdil aj keď..hanba je to aj keď tam jazdí smile
31.10.2022 22:04Od: Ondrej2280
Hanba je to ,ze sa take tupelo ako ty,moze vobec niekde verejne vyjadrovat...zakomplexovany blbeček
01.11.2022 00:18Od: Pe3k
Zakomplexovaný blbeček na tebe přesně sedí smilesmile
01.11.2022 09:36Od: Ondrej2280
No ved vy ste tu dvaja taki podobni s Patikom,tak ma neprekvapuje,ze reagujes..dvaja blbeckovia..
31.10.2022 15:12Od: Ondrej2280
Esteze si tu nevymenoval ako prehral dva roky dozadu jednoznacne s nadalom ked mal 17 rokov:) Boha ,citate sa vobec ???..kritizujete tu 19 rocneho chalana kvoli tomu ,ze sa mu zatial nedari v hale vyhravat turnaje.To uz je normalne chore,a este ku tomu v hale,to znamena skoro v uplne nepodstatnej a nezaujimavej casti sezony,kedy by uz najradsej vsetci mali utrum a niekde vegetili.
Totalne tendencny koment..kritizoval by si federera alebo djokovica? Co hrali oni v 19stich, holy..vies co mam namysli:)a ked nevies,tak si domyslis..
31.10.2022 15:38Od: Tennisfan77
Je to spíše analýza a ne kritika. Zatím funguje podobně jako Nadal, čili haly a rychlejší hardy jsou pro něj obtížnější než antuka a pomalé hardy.

Čili lze si tipnout, že rychlý tenis mu nevoní, nemá čas na přípravu úderů a nemá servis.

Což samozřejmě může zlepšit, proč ne.

Téma haly s tebou probírat nebudu, máš na to strašně stupidní názor a to hlavně z důvodu, že Nadal tam nikdy nic nevyhrál = nepodstatná část sezóny. smile
31.10.2022 15:49Od: Ereinion
u Nadala je zajímavý, že největší titul z haly má už z roku 2005 (to mu bylo 19), kdy vyhrál tehdejší Masters v Madridu...od tý doby už myslím nevyhrál nic
31.10.2022 20:26Od: Ondrej2280
Stupidny nazor mas skor ty ohladom haly,aka cast sezony sa hra v halach? Je to jednoznacne najmenej podstatna cast sezony,takze neobhajuj hovadiny.
31.10.2022 21:37Od: Tennisfan77
Hálová sezóna není nejméně podstatná, ale je nejkratší. Pořad se tam hraji dvě pětistovky, které jsou prakticky vždy nejlepe obsazené turnaje této kategorie v sezóně, jeden Masters a turnaj mistrů, což je po GS největší turnaj ATP.

Hala je tedy dost podstatná, Škoda, že tak krátká.
31.10.2022 21:58Od: Ondrej2280
Halovy tenis ma vyslovene nebavi,takze nastastie je ta etapa kratka:)Plus absencia GS na tomto povrchu,mi dava celkovy vysledok-malo vyznamna cast sezony:)
Aj ked usporiadat GS v hale, hmm...to by bol majstrovsky kusok organizatora:))
01.11.2022 11:05Od: Tennisfan77
Halový servis je specifický (stejně jako tráva) a není pro každého.

Hráči musí umět hrát "bazén", čili servis a hned ten první úder po něm, který by měl být "finisher" což není jednoduché.

Já třeba hraju celý život na antuce, ale v TV mě to nebaví, je to jako si pouštět pořád totéž dokola, není tam nic navíc, 90% od BL, někdy někdo něco zkrátí, sem tam lob, jinak to je baseline tenis, totéž pomalé hardy.

V hale a na trávě je to více o rychlosti reakcí, šikovnosti, reflexech, což je alespoň trošku zajímavé, jinak je ten tenis jako F1, jezdí se dokola a semtam se někdo vyseká, nebo to posere v boxech, jinak nuda.
31.10.2022 22:32Od: Ereinion
nejméně podstatná část sezóny je spíš únor-březen, kdy jsou převážně hardové turnaje, které neústí v žádný GS
31.10.2022 01:29Od: Patik
Gratulujem..ked to nejde na veľkých turnajoch tak aspoň na malých.. Aspoň bude mať Rublev konkurenciu.
31.10.2022 09:39Od: Pe3k
Turnaj to rozhodně nebyl velký, že ale když se podíváš na jména vítězů minulých ročníků jsou to především Federer, Del Potro, Djokovic, čili Felix se zařadil mezi velká jména a v současné chvíli je na historicky 8 místě co se týče úspěšnosti tiabreaků.

Historicky první je Federer s 65,3%
Druhý Djokovic s 65,01 %
pátý je Sampras
osmý je FAA
Nadal je překvapivě vysoko na 11 místě s 61%
31.10.2022 11:30Od: Patik
To áno..moze byt.. Len oni dosahovali výsledky aj inde..
31.10.2022 13:02Od: Tennisfan77
To Nadal taky, vyhrává tradičně třeba i v Acapulcu, letos přidal silně obsazený turnaj v Melbourne, kde vyhrál TB proti Cressymu. smile
31.10.2022 00:21Od: Pe3k FAA