Rosol v Paříži skončil v prvním kole po pětisetové porážce s Harrisem

27. 5. 2019, 23:22
Aktuality 0
FRENCH OPEN - Lukáš Rosol v prvním grandslamovém utkání po dvou letech neuspěl. Na úvod Roland Garros, do kterého zasáhl jako lucky loser, podlehl 2-3 na sety Jihoafričanu Lloydu Harrisovi.
Profily hráčů
Lukáš Rosol

Lukáš Rosol v Paříži skončil ve třetím kole kvalifikace, ale nakonec se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser. a poprvé od Wimbledonu 2017 si zahrál na grandslamovém turnaji. Zdržel se ale jen na jeden zápas, když podlehl 1-6 6-4 6-2 1-6 2-6 Lloydu Harrisovi z Jihoafrické republiky.

V prvním setu se vůbec nechytal při soupeřově podání, na returnu uhrál jen jeden fiftýn a za méně než půlhodinu prohrával. Pak zamířil do šatny a karta se začala obracet. Ve druhé sadě otočil z 1-3 na 6-4 a třetí set vyhrál hladce 6-2.

Poté zamířil do šaten dvaadvacetiletý Jihoafričan a znovu zvrátil utkání na svou stranu. Čtvrtý set ovládl za necelou půlhodinu znovu 6-1 a hned na úvod rozhodující sady, před kterou si Rosol nechal namasírovat bedra, sebral českému tenistovi servis. Při svém podání neměl žádné problémy a zvítězil 6-2.

"Věděl jsem, do čeho jdu, že budeme hrát na víc setů. Na zápas jsem se těšil. Teď věřím, že takových zápasů bude víc," řekl Rosol.

Neseděly mu podmínky na desítce, kde prohrál podruhé za sebou. Neuspěl zde ani ve finále kvalifikace proti Němci Yannicku Hanfmannovi. "To je betonový kurt, na kterém je posypaná malá vrstva antuky. Na každý zápas člověk potřebuje nové boty a stejně mu to klouže. Takový kluziště jsem dlouho neviděl," posteskl si.

Nepovažuje to ale za příčinu dnešní porážky. Myslí si, že odehrál dobré utkání. "Z minus set a brejk jsem to otočil na 2-1 na sety. I díky tomu, že soupeř skoro netrefil zařízení. Jenže pak začal hrát rychleji, mně ve čtvrtém a pátém setu nešly nohy a ztuhla mi záda. To ale nic nemění na tom, že on čtvrtý a pátý set odehrál bravurně," popisoval.

Potřeboval by mít nahráno víc zápasů na velkých turnajích. "Třeba by mi pak neutekl první set a vyhrál bych," poznamenal.