Rybakinová je i na druhém letošním turnaji ve finále, o titul z Hobartu se utká s Shuai Zhang

  • WTA HOBART - Jelena Rybakinová v Hobartu zdolala bývalou šampionku Britku Heather Watsonovou a i na druhém turnaji v roce 2020 postoupila do finále. O první letošní a celkově druhý titul na okruhu WTA si dvacetiletá Kazaška s ruskými kořeny zahraje proti Číňance Shuai Zhang.
    17. 1., 13:56 | Aktuality |  6 komentářů
    Jelena Rybakinová (© AFP)Jelena Rybakinová (© AFP) 
     

Jelena Rybakinová loni v červenci měsíc po oslavě 20. narozenin proměnila na antuce v Bukurešti své první finále v premiérový titul a usadila se na okruhu WTA. 

Nyní už pět turnajů po sobě nechyběla ve čtvrtfinále, obě akce v letošní sezoně proměnila dokonce ve finále. Minulý týden v čínském Shenzhenu v něm nestačila na Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou, šanci na reparát bude mít po pouhých sedmi dnech v Hobartu. 

Moskevská rodačka s kazašským pasem na tasmánském ostrově porazila Slovinku Zidanšekovou, Francouzku Cornetovou, domácí Cabreraovou a v dnešním semifinále zdolala 6-3 4-6 6-4 britskou šampionku z roku 2015 Heather Watsonovou.

"Druhý turnaj v roce a druhé finále, takže se musím cítit skvěle. Ale popravdě jsem také docela unavená, po včerejšku jsem se nestihla úplně zotavit," řekla Rybakinová, jež měla v nohách tříhodinové čtvrtfinále. Dnes se nechávala ošetřovat kvůli bolesti stehenního svalu.O druhý titul ze třetího finále bude světová třicítka Rybakinová usilovat v prvním vzájemném duelu proti Shuai Zhang. Jednatřicetiletá Číňanka dnes porazila bez ztráty podání  6-3 6-4 Rusku Veroniku Kuděrmětovovou, když využila oba své brejkboly.

Světová čtyřicítka ve dvouhře a desítka ve čtyřhře Shuai Zhang je ve finále rovněž potřetí v kariéře. Obě předchozí přetavila v tituly, když v letech 2013 a 2017 triumfovala na domácí půdě v Guangzhou.Shuai Zhang bude v Hobartu usilovat dokonce o premiérový double, neboť s Shuai Peng je i ve finále čtyřhry. Cestou do něj Číňankám stačilo vyhrát první kolo, další dva zápasy po odstoupení soupeřek absolvovat nemusely.

Bouzková se do deblového finále nedostala
O titul se Shuai Zhang s Shuai Peng utkají s Ukrajinkou Nadjou Kičenokovou a Indkou Saniou Mirzaovou, jež startuje na prvním turnaji po dvouleté mateřské pauze. Kičenoková s Mirzaovou, které hrají na první společné akci, v dnešním semifinále vyřadily Marii Bouzkovou se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou.

Jednadvacetiletá Bouzková hrála deblové semifinále na okruhu WTA poprvé. Ve dvouhře v Hobartu vypadla v prvním kole, přestože měla proti Cici Bellisové mečbol.

• WTA INTERNATIONAL HOBART •
Austrálie / Tasmánie, tv. povrch, 275.000 dolarů
páteční výsledky (17. 01. 2020)
• Dvouhra - semifinále •
Rybakinová (3-Kaz.) - Watsonová (Brit.) 6-3 4-6 6-4
Shuai Zhang (4-Čína) - Kuděrmětovová (5-Rus.) 6-3 6-4
• Čtyřhra - semifinále •
N. Kičenoková/Mirzaová (Ukr./Indie) - Bouzková/Zidanšeková (ČR/Slovin.) 7-6(3) 6-2
Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
17.01.2020 23:11Od: Jon61
Na základě čeho jsou przněna příjmení tenistek? Z článků uvadím dva příklady: Mirzaová (originál Mirza) a v tomto případě Rybakinová (originál Rybakina). Běžte s tím přechylováním do ...kelu.
Když je Mirzaová, mělo by být Rybakinaová.
Mimichodem Rybakina je už ženská podoba od mužského Rybakin.
[ Reagovat ]
18.01.2020 01:11Od: blixa
Podle pravidel českého přechylování je to správně, odvíjí se to o mužského jména otce/manžela + koncovka "ová", tedy skutečně Mirzaová a Rybakinová. Nicméně zcela souhlasím, že to hraničí s demencí, zvláště přechylování už přechýlených slovanských ženských příjmení, ale prý je to na striktní rozkaz majitele webu a nedá se tím údajně nic dělat.
[ Reagovat ]
18.01.2020 07:18Od: Jon61
Mireille Mathieuová, madam Curieová, Greta Gabroová se přechýlování také nepoužívá. Pokud chce majitel webu přechylování, tak by je měl dodržet i u hráček z Asie (Číňanek apod.), což se neděje.
[ Reagovat ]
18.01.2020 07:50Od: Jon61
Samozřejmě má být Greta Garboová. :)
[ Reagovat ]
18.01.2020 10:42Od: blixa
Přechylování není povinné, jen doporučené. Přechýlený i nepřechýlený tvar je gramaticky správně. Některé, všeobecně známé osobnosti se obvykle nepřechylují, na to pamatují i ona "doporučení". Bývalý ředitel ÚJČ, prof. Oliva ještě když řediteloval tak byl celkem smířlivý a sám tvrdil, že přechylování či nepřechylování vlastně nemá žádné dobré řešení :-D, ovšem po té co ho vyhodili se přiklonil k přechylovacím fanatikům, ke kterým patří i současný ředitel. V současné době za ÚJČ nesmí mluvit nikdo, kdo by byl k nepřechylování tolerantní. Samozřejmě že tam tací jsou, ale musí držet hubu pokud si chtějí zachovat zaměstnání. ÚJČ vidí pouze čistě jazykové hledisko z pohledu Čecha a odmítá pochopit, že svět je dávno globální a že jde o projev neuvěřitelné neúcty ke všem cizinkám.
[ Reagovat ]
18.01.2020 14:34Od: Jon61
Vzpomínám si, jak kdysi u nás vyhrála závod tehdy ještě východní Němka a její příjmení při vyhlašování řekli s příponou - ová, ta byla zřejmě uražená a nešla na stupínky vítězů.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist