Se zraněním už dál hrát nechce. Cítím to denně a je to ubíjející, posteskl si Veselý

  • Jiří Veselý se opět potýká se zraněním stehna a vynechá kvůli tomu účast v baráži Davis Cupu proti Izraeli v polovině září. Devětadvacetiletého rodáka z Příbrami limitovaly zdravotní potíže i na US Open, kde vypadl v prvním kole dvouhry i čtyřhry. Termín návratu na kurty nespecifikoval. Přestože jsou pro něj komplikace psychicky ubíjející, nechce nic uspěchat.
    1. 9., 11:21 | Aktuality |  5 komentářů
    Jiří Veselý (© AFP)Jiří Veselý (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Davis Cup je za mě nereálný," řekl Veselý českým novinářům poté, co s krajanem Jiřím Lehečkou prohráli v New Yorku deblový duel s Američany Nathanielem Lammonsem a Jacksonem Withrowem dvakrát 4-6.

"Udělám pořádné vyšetření, a dokud nezjistím, jak se vrátit na sto procent, těžko se objevím zpět. Záleží na rozhodnutí doktorů a týmu. Nechci nic uspěchat, jako tomu bylo v posledních měsících. Tudy cesta nevede," doplnil.

Aktuálně 68. hráč světového žebříčku si zranění přivodil v dubnu. Stihl se vrátit na Roland Garros a poté ve Wimbledonu postoupil do třetího kola. V červenci si ale na turnaji v Newportu zranění obnovil.

"Škoda, že nebyly ve Wimbledonu body, to by mi pomohlo pro herní klid. Pak jsem letěl poprvé v životě do Newportu na poslední travnatý turnaj a říkal si, že je to můj nejlepší povrch. Bohužel se mi tam ale zranění vrátilo," uvedl Veselý.

Po měsíční přestávce absolvoval v rámci přípravy na US Open turnaje ve Vancouveru a Granby, bolestí se ale nezbavil. "Cítím to dnes a denně. Jsou dny, kdy je to dobré, a další, kdy zase ne. Jakákoliv zátěž tomu moc nepomáhá, takže se snažím pracovat každý den s fyzioterapeutem a sval posilovat. Chybí mi ale tréninková a zápasová praxe," podotkl Veselý.

Vzhledem k přibývajícímu věku netajil, že jsou pro něj zdravotní obtíže psychicky náročné. "Je to ubíjející. Roky přibývají, pomalu se dostávám do třetí třetiny své kariéry. Je to zdlouhavý proces a plácám se v tom. Není to takové, jaké by to mělo být. Uvidíme, co bude dál," řekl Veselý.

Po návratu do Česka navštíví doktory a domluví si další postup. "Nechám si udělat další vyšetření a budu z toho hledat cestu ven. Takhle to dál nejde, člověka to ani nemůže bavit," dodal Veselý.

Češi sehrají daviscupovou baráž v Izraeli 16. a 17. září. Vítěz postoupí do kvalifikace o finálový turnaj v roce 2023.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (5)
02.09.2022 09:01Od: Newcombe Prachy jsou prachy
Zraněn byl v dubnu a normální by bylo léčit se. Jenže to by přišel o 3 GS a tím pádem o pěkné šušníky. Přiznám se, taky bych hrál se zlámanou nohou abych inkasoval. Sice bych byl za nemehlo a hraboše, ale stálo by to za to. Za DC by měli hrát mládežníci a ne dinosauři. Snad tam nebude zase ten Rosol proboha. Dejte tam Svrčinu + Menšíka!
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:23Od: Alien
Jirko?
[ Reagovat ]
01.09.2022 13:30Od: Nola
nie si sam Jirko, kto hra so zranenim, niekto vyhrava GS smile a niekto si ide pre prize money
[ Reagovat ]
01.09.2022 15:15Od: brixner
smilesmilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2022 11:59Od: makro99
"Pak jsem letěl poprvé v životě do Newportu na poslední travnatý turnaj a říkal si, že je to můj nejlepší povrch." Tak jsem rád, že to J1rka konečně explicitně vyslovil sám :)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist