Siniaková: Na konci na mě dolehla únava

  • Kateřina Siniaková se včera podobně jako v listopadovém finále Fed Cupu mohla stát českou hrdinkou. Po výborném výkonu porazila Mihaelu Buzarnescuovou a vyrovnala stav prvního kola s rumunskými tenistkami na 2-2, ale v koncovce rozhodující čtyřhry na ni dolehla únava. Společně s Barborou Krejčíkovou vzdorovaly Irině-Camelii Beguové a Monice Niculescuové bezmála tři hodiny, než prohrály 1-2 na sety.
    11. 2., 08:55 | Aktuality |  12 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Ani sama Siniaková nečekala, jak náročný pro ni nedělní den bude. "Byl to hodně dlouhý debl. Určitě to nebyla procházka růžovým sadem, nohy jsem cítila. Bára mi pomáhala, bohužel ta koncovka nebyla nejlepší. Bojovala jsem, ale udělala jsem na konci pár chyb," litovala.

Mohl ji potěšit alespoň povedený singl, ve dvouhře se jí totiž na turnajích letos zatím nedařilo. "Bude to těžké, teď mám přesun do Kataru a hned další den budu hrát. Dneska ten singl byl dobře odehraný a doufám, že to bude třeba ten zlomový krůček, že se mi bude dařit i na turnajích," doplnila dvaadvacetiletá Češka, kterou čeká podnik v Dauhá.

Krejčíková byla jako náhradnice v týmu už loni ve finále, ale dnes se poprvé ve Fed Cupu dostala na kurt. "Nechala jsem tam všechno. Doufala jsem, že vyhrajeme, že z toho budeme mít větší radost. Celkově na první zápas před plnou arénou to hodnotím velice pozitivně," řekla.

Beguová s Niculescuovou přijely na Fed Cup bezprostředně po triumfu na turnaji v Thajsku, takže Češky čekaly těžký zápas, i když jsou žebříčkově nejlepším světovým párem. "Hrály opravdu dobře. My jsme byly trošku pozadu. Prohrály jsme. Je to těžké, je to velké zklamání, ale půjdeme dál," řekla Krejčíková.

Za klíčové považovala, že se po zisku úvodního setu už nedostaly do vedení. "Pořád jsme prohrávaly. Nebyly jsme nahoře. Ony byly na koni a ty koncovky nám unikly o pár míčů," dodala.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (12)
11.02.2019 14:45Od: Frick Unavená?
Pokud byla unavená, tak to jde za Pálou.
[ Reagovat ]
11.02.2019 21:28Od: FulnekUltras
tohle nikdo předem neodhadne
[ Reagovat ]
11.02.2019 13:31Od: tommr Krejčíková je úplně mimo
trochu soudnosti by neškodilo. Jak může někdo hodnotit takovej propadák "velice pozitivně"? Vždyt jsou to proboha světový jedničky a hrály proti nim průměrný tenistky, který měly při podání neskuečný potíže servírovat víc jak 100 km/hod ...
Krejčíková mě včera definitivně přesvědčila, že v repre nemá co dělat. V singlu je naprosto nepoužitelná a v deblu je jak se ukázalo taky na nic. A k tomu ještě ty její kecy, který svědčí o tom, že má nulovou sebereflexi ...
[ Reagovat ]
11.02.2019 13:48Od: bIbec
nebyl bych tak přísný. Hráčky pomalu ubývají a ještě nakonec za toho slušného debla můžem být v budoucnu rádi. Nic takového tahle hráčka zatím nezažila, z hlediska takové atmosféry.
[ Reagovat ]
11.02.2019 13:50Od: bIbec
Bára Strýcová už nehraje. A mladé hráčky za Siniakovou se čtyřhře nějak nevěnují.
[ Reagovat ]
11.02.2019 13:57Od: tommr
kvalitní debl se dá sestavit i z kvalitních singlistek ...
[ Reagovat ]
11.02.2019 14:08Od: bIbec
mmm, nevím.. to jako že by třeba debl Siniaková/Vondroušová byl lepší? To si nemyslím. Když budu samozřejmě předpokládat, že Karolína už třeba za ty tři roky hrát ten FC nebude, což je dost možné. Pak tam teoreticky může být ta Muchová, Bouzková, ale čert ví, jestli se tyhle hráčky nějak prosadí.
[ Reagovat ]
11.02.2019 14:26Od: bIbec
za pár let prostě nebude z čeho vybírat. Ani z těch singlistek. Možná ty Fruhvirtovy, Nosková.. ale to je ještě tak daleko a může se stát věcí. Mezi právě těmahle mladejma holkama a Markétou je tam mezera 6 let. To už tu dlouho nebylo.
[ Reagovat ]
11.02.2019 14:33Od: tommr
jsem si jistej, že byl. Vem si jak hrála Markéta s Bárou Strýcovou na AO kde došly až do semifinále ve kterým prohrály s pozdějšíma šampiónkama. Markéta je ve všech ohledech o třídu lepší tenistka než Krejčíková ...
[ Reagovat ]
11.02.2019 14:22Od: Fandina
To určitě, ale třeba deblistky udělaly rozhodující bod ve finále FEDu 2011. Květa tenkrát hrála už jen debl a Hráďi úspěchy v deblu není potřeba jmenovat, i když faktem je, že obě jak Květa, tak Hráďa byly v singlu úspěšnější než je dosud Bára. A také se hodila Hráďa nedávno ve Švýcarsku, když tam byla jako deblistka a s Kájou udělaly třetí bod v deblu.
[ Reagovat ]
11.02.2019 12:51Od: horska.kraslice
Dvojíce Katka + Bára hrála špatně od začátku. Katka bez jiskry, Bára to že začátku chvíli táhla, ale postupně pár upadal do průměru. Snaha byla, ale nestačilo to. Žádná invence, známky sehranosti aby člověk pohledal.. A to měla být naše tutovka! Jsem zvědavá, jak budou letos pokračovat.
[ Reagovat ]
11.02.2019 21:30Od: FulnekUltras
přesto nakonec chyběl malý kousek - a taky větší vůle Rumunek
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist