Siniaková na semifinále nedosáhla, prohrála s Friedsamovou

7. 1. 2016, 13:15
Aktuality 20
Kateřina Siniaková nevyužila šanci na svoji třetí účast v semifinále turnaje WTA. Devatenáctiletá Češka dnes v čínském Shenzhenu prohrála ve čtvrtfinále s Němkou Friedsamovou po téměř dvouhodinovém boji 4-6 6-2 a 1-6.
Kateřina Siniaková

Po prohrané první sadě přitom Kateřina Siniaková, aktuálně 102. žebříčku, zvládla proti Friedsamové výborně druhý set. Vyhrála v něm sedmnáct míčů v řadě a rychle vedla 5-0. Pak sice ztratila dvě hry, což na lavičce o pauze krátce oplakala, ale sadu už nepustila.

V rozhodujícím setu tenistka z Hradce Králové ještě vedla 1-0, jenž pak přišla o šest gamů v řadě. A to přesto, že ve třetí hře vedla při svém podání 40:0 a šance na zisk gamu měla i při dalších servisech. Zápas ukončila česká tenistka svou devátou dvojchybou.

Friedsamová si o finále zahraje s turnajovou jedničkou Agnieszkou Radwaňskou, která si v nové sezoně drží svou vynikající formu ze závěru té loňské. Šampionka Turnaje mistryň zvítězila v Číně ve dvou setech i proti domácí Qiang Wang, kterou bez ztráty podání porazila 6-3 6-2.

Polka je jedinou zbývající nasazenou hráčku v turnaji, který dnes opustila šestka Eugenie Bouchardová. Kanaďanka nenašla recept na servis Timey Babosové, proti níž neproměnila žádný z pěti brejkbolů, a prohrála dvakrát 4-6. Babosová si o své třetí finále v kariéře zahraje s Američankou Alison Riskeovou, která dnes ve třech setech zdolala Anett Kontaveitovou z Estonska.