Siniaková: Osmifinále proti Báře? Bylo by to hezké, ale je to ještě daleko

  • Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková spolu tvoří nejlepší deblový pár současnosti, ale čím dál více obě září i ve dvouhře. Krejčíková v Paříži senzačně vyhrála antukové Roland Garros, zatím vyhrávají i teď ve Wimbledonu a pokud zvládnou i třetí kolo, mohly by se utkat na londýnské trávě o postup do čtvrtfinále.
    1. 7., 19:24 | Aktuality |  8 komentářů
    Kateřina Siniaková (© Instagram K.S.)Kateřina Siniaková (© Instagram K.S.) 
     
  • Profil hráče

"Je to daleko, ale když to nastane, tak to tak bude. A budeme obě rády, protože je super, že se nám daří v singl i deblu. Ale ještě je před námi kus práce," upozornila Siniaková, jež dnes po obratu porazila Američanku Coco Vandewegheovou.

A právě Siniakovou čeká v All England Clubu nejtěžší možná soupeřka. V boji o osmifinále se střetne s aktuální světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou z Austrálie. Turnajová čtrnáctka Krejčíková bude hrát o postup s Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska.

S Bartyovou se mezi ženami nepotkaly, ale hrály spolu kdysi v juniorkách. "A její styl mi vůbec neseděl, ale od té doby se hodně změnilo," řekla Siniaková a k Australance dodala: "Má přehled na kurtu, trošku klučičí styl a když má čas, tak míč letí, kam chce. Musím být asi ta aktivnější, nedávat míčky zadarmo. Bude se snažit hrát agresivně a trošku vzít trávu na svoji stranu."

Vyzrát na světovou jedničku ve třetím kole grandslamu ale Siniaková umí. Předloni vyřadila na Roland Garros tehdejší první hráčku žebříčku Japonku Naomi Ósakaovou. "Bylo by super, kdyby se to zase povedlo," usmála se. "Budu se chtít předvést, předvést co nejlepší tenis a věřím, že půjdu na kurt s tím, že můžu určitě vyhrát. Musím ale být víc jak stoprocentní."

Krejčíkové pařížský úspěch je podle Siniakové důkazem, jak je současný ženský tenis vyrovnaný. "Hráčky desítky i padesátky se přibližují. A ukazuje se, že se musí makat a každá holka může vyhrát. Důležité je, když je hráčka připravena, tak se může stát cokoli," řekla Siniaková.

Od antukové sezony spolupracuje s ruskou trenérkou Jevgenijí Manjukovovou. A z posledních čtyř turnajů má jedno finále, jedno semifinále a dvě třetí kola na grandslamech. "V tréninku to funguje a jsem ráda, že to dokážu předvést i v zápasech," řekla Siniaková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
01.07.2021 21:59Od: tommr Bára Krejčíková/Katka Siniaková
úspěchy v singlu jim samozřejmě přeju, ale doufám že kvůli tomu nebudou zanedbávat debla ...
Dneska jim nečekaně odpadly největší soupeřky Babos/Mladenovic a toho by měly využít k zisku dalšího GS. Pokud si formu a nasazení ze singlu přenesou i do debla tak tam nevidím nikoho kdo by je moh zastavit ...
[ Reagovat ]
01.07.2021 20:57Od: jklejna
Markéta končí. Konecsmile
[ Reagovat ]
01.07.2021 21:24Od: Fransoas
Její hra nemá náboj.Když jsem si přečetl rozhovor s její maminou,tak to neodpovídá realitě.Nemá žádný plán B ani C.Tímto stylem bude mít problém udržet se ve stovce.
[ Reagovat ]
02.07.2021 04:13Od: jklejna
smile
[ Reagovat ]
01.07.2021 20:06Od: FulnekUltras přesně tak
za zatáčku nevidíme, tak se zatím držme hezky na své straně plné čáry... smile
[ Reagovat ]
01.07.2021 20:25Od: paddy
a před zápasem si nezapomenout dát poctivou lajnu smile
[ Reagovat ]
01.07.2021 20:31Od: com
plný čáry jo smilesmile na co ty zas nemyslis smile
[ Reagovat ]
01.07.2021 20:56Od: jklejna
smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist